Remont olsztyńskiej Uranii coraz bliżej

Remont olsztyńskiej Uranii coraz bliżej

- Kategoria: Wiadomości
0

urania

W swoim najnowszym wpisie na blogu Prezydent Olsztyna odniósł się do planów modernizacji olsztyńskiej hali Urania.

Tak, podjąłem taką decyzję! Hala „Urania” będzie modernizowana, bo byłoby barbarzyństwem burzyć ją i jednocześnie budować nowy obiekt na podobne cele – pisze Piotr Grzymowicz.

Prezydent Olsztyna informuje również, że modernizacja Uranii, z uwagi na jej skalę, nie będzie szybka.

Jej zakończenie może przypaść na lata 2017/2018, ale też chcemy przeprowadzić ją wyjątkowo starannie i – jeśli chodzi o tzw. środek, wnętrze – w pewnym sensie zbudować od nowa. Dlatego już niedługo ogłosimy konkurs architektoniczny na koncepcję modernizacji obiektu. Wyjściowe założenia projektowe są takie, iż ma to być hala na 3500–4000 miejsc siedzących, z pełnowymiarowymi boiskami siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej, połączona z salą rozgrzewkowo-treningową, mającą własną widownię na 500 miejsc. Ponadto musi być funkcjonalnie przygotowana do organizacji imprez rozrywkowych, a więc m.in. posiadać scenę.

Zmodernizowana Urania będzie ekologiczna.

Odnowiona hala „Urania” ma spełniać najwyższe normy energooszczędności, co oznacza wymianę pokrycia dachowego oraz stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę instalacji grzewczych oraz docieplenie budynku. Warto dodać, że będzie klimatyzowana i wyposażona w nowoczesny węzły szatniowo-sanitarne.

Jestem przekonany, że konkursowy tryb projektowania dostarczy nam różnych i bardzo ciekawych rozwiązań, które sprawią, iż „Urania” znowu będzie przykładem czegoś dobrego, niebanalnego, innowacyjnego i stworzonego z poszanowaniem tradycji.

Ktoś spyta – a skąd pieniądze? Wszystko wskazuje na to, że modernizację będziemy mogli przeprowadzić w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego „Warmia i Mazury 2014–2020”. Nasze zadanie doskonale wpisuje się w Priorytet Inwestycyjny 4c: Wspieranie efektywności energetycznej, inteligentnego zarządzania energią i wykorzystania odnawialnych źródeł energii w infrastrukturze publicznej, w tym w budynkach publicznych i w sektorze mieszkaniowym. Nazwa długa i mądra, ale jej sens w największym skrócie sprowadza się do jednego – zmodernizowana „Urania” będzie też bardzo ekologiczna! – kończy swój wpis Piotr Grzymowicz, Prezydent Olsztyna.

Cały wpis Prezydenta Olsztyna dostępny TUTAJ

Źródło: grzymowicz.pl

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

825 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 16 nowych zachorowań na Warmii i Mazurach

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (14.08) o 825 nowych