Piłka nożnaSport

Remis Stomilu wyszarpany w ostatnich minutach

Stomil Olsztyn w meczu 15.  kolejki I ligi  zremisował na wyjeździe z Dolcanem Ząbki 2:2 (1:0).

Mecz z sąsiadującą w tabeli drużyną z Ząbek rozpoczął się dość chaotycznie. Jednak już w 17 minucie pierwszej połowy, skutecznym i mocnym strzałem z dystansu popisał się zawodnik Dolcanu Adrian Łuszkiewicz, pokonując tym samym olsztyńskiego bramkarza Piotra Skibę. W pierwszej połowie to Dolcan przeważał i to ta drużyna miała więcej sytuacji podbramkowych, jednak skutecznie w tych sytuacjach bronił olsztyński bramkarz. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla Dolcanu.

W drugiej połowie doszło do kilku zmian w obu zespołach. Gra znów przypominała tą z pierwszej części spotkania. W 82 minucie, Tomasz Chałas, zawodnik gospodarzy wykorzystał dobre prostopadłe podanie i pewnym strzałem po ziemi pokonał olsztyńskiego bramkarza. Stomil przegrywał już 2:0 i wydawało się, że mecz ten nie zakończy się innym wynikiem, niż wygrana Dolcanu Ząbki. Jednak olsztyńska drużyna nie poddała się i postanowiła odrobić straty. Dwie minuty przed regulaminowym czasem gry, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, celną główką wykazał się Witalij Berezowskyj i Stomil zyskał kontaktowego gola. Gdy mecz dobiegał już końca, sędzia doliczył dodatkowe 3 minuty do regulaminowego czasu gry. Wykorzystał to nowy nabytek olsztyńskiego Stomilu Ihor Skoba, który po zamieszaniu w polu karnym pokonał bramkarza rywali Rafała Leszczyńskiego.

Mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 2:2 (1:0), a Stomil Olsztyn wykazał się niezwykłą walecznością w końcówce meczu i w ciągu 5 minut zdołał odrobić straty i doprowadzić do remisu.

Dolcan Ząbki – Stomil Olsztyn 2:2 (1:0)

Składy:

Dolcan Ząbki: Rafał Leszczyński – Mateusz Długołęcki, Piotr Klepczarek, Mateusz Cichocki, Szymon Matuszek, Paweł Tarnowski, Adrian Łuszkiewicz, Bartosz Osoliński (Damian Jakubik, 69), Rafał Grzelak (Damian Świerblewski , 64), Tomasz Chałas, Kamil Mazek (Norbert Neumann, 89)
Stomil Olsztyn: Piotr Skiba – Paweł Głowacki, Witalij Berezowśkyj, Arkadiusz Czarnecki – Michał Trzeciakiewicz, Łukasz Jegliński, Igor Skoba, Karol Żwir (Cezary Sobolewski, 87), Piotr Darmochwał – Paweł Łukasik (Roman Maczułenko, 65), Łukasz Jamróz (Piotr Głowacki, 45)

Sędziował: Paweł Pskit (Łódź).