Piłka nożnaSport

Remis Stomilu Olsztyn z Chrobrym Głogów

W niedzielę, 19 kwietnia w meczu 26. kolejki I ligi piłki nożnej Stomil Olsztyn zremisował na ostródzkim stadionie z walczącym o utrzymanie beniaminkiem, drużyną Chrobry Głogów 1:1 (0:0).

Stomil Olsztyn od 43. minuty spotkania, po czerwonej kartce Romana Maczułenki grał w „dziesiątkę”. W 49. minucie sędzia podyktował rzut wolny dla drużyny gości. Do wykonania stałego fragmentu gry podszedł Adam Samiec, który popisał się pięknym i celnym strzałem z 18 metrów, nie dając szans na obronę Piotrowi Skibie. Zawodnicy Stomilu grający w osłabieniu byli ambitni, dążyli do wyrównania i dopięli swego. W 88. minucie meczu Wołodymyr Kowal po zamieszaniu w polu karnym zdobył wyrównującego gola.

Mecz ostatecznie zakończył się rezultatem 1:1 (0:0), a Stomil Olsztyn grając na stadionie w Ostródzie zdobył w tym spotkaniu wreszcie pierwszy cenny punkt w tym sezonie i jest coraz bliższy utrzymania w I lidze.

Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba – 18. Janusz Bucholc, 87. Arkadiusz Czarnecki, 3. Rafał Remisz, 27. Tomasz Wełna – 7. Paweł Głowacki, 21. Łukasz Jegliński, 22. Roman Maczułenko, 19. Łukasz Jamróz – 11. Wołodymyr Kowal, 24. Karol Żwir

Chrobry Głogów: 12. Sławomir Janicki – 21. Krzysztof Ziemniak, 20. Damian Byrtek, 24. Łukasz Bogusławski, 22. Adam Samiec, 23. Dominik Kościelniak – 9. Damian Piotrowski, 3. Michał Michalec, 7. Mateusz Hałambiec, 8. Wołodymyr Hudyma – 10. Marcel Gąsior