MotosportSport

Rajd Dakar 2014: Przedostatni etap – piąte miejsce Krzysztofa Hołowczyca

Olsztyński kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc jadący z rosyjskim pilotem Konstantinem Żilcovem zajął piąte miejsce na przedostatnim – 12. etapie Rajdu Dakar, utrzymał jednocześnie dobre, szóste miejsce w klasyfikacji generalnej.

Krzysztof  Hołowczyc i Konstantin Żilcow zajęli dzisiaj 5. miejsce tracąc do Stephane’a Peterhansela 18 minut i 6 sekund. W klasyfikacji generalnej Hołowczyc zajmuje szóstą pozycję.

12. etap Rajdu Dakar wygrał Francuz, Stephane Peterhansel, który od początku narzucił dobre tempo i pokonał swojego partnera z zespołu Naniego Romę, zostając tym samym nowym liderem rajdu. Hiszpan przed finałowym etapem ma do Francuza 26 sekund straty.

Do mety 12. etapu bez żadnych przygód dojechał Adam Małysz, który zajął dzisiaj 19. miejsce, tuż przed Martinem Kaczmarskim. Marek Dąbrowski był dzisiaj 14.

Wypowiedź Krzysztofa Hołowczyca po 12. etapie:

To był dla nas dość dobry odcinek. Początkowo bardzo szybki i kamienisty, w końcówce dość wysokie i strome wydmy i trudna nawigacja. Od startu jechaliśmy bardzo szybko, ale ok. 125 km złapaliśmy kapcia. Po zmianie koła nie chcieliśmy bardziej ryzykować i trochę zmniejszyliśmy tempo. W efekcie dobre 5. miejsce i mocna szósta pozycja przed jutrzejszym finałem, który będzie bardzo ciekawy, bowiem Stephane wyprzedził dziś w generalce Naniego o 26 sekund i jutro będzie bardzo ciekawie…”