Radni przyjęli uchwałę w sprawie zasad i trybu przeprowadzenia Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego

Radni przyjęli uchwałę w sprawie zasad i trybu przeprowadzenia Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego

- Kategoria: Wiadomości
0

olsztynski-budzet-obywatelski

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta olsztyńscy radni przyjęli uchwałę w sprawie zasad i trybu przeprowadzenia Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. To pierwsza edycja budżetu obywatelskiego, którego realizacja wynika z ustawy.

Powstanie projektu uchwały było poprzedzone konsultacjami społecznymi w formie warsztatów, na których mieszkańcy omawiali tryb i zasady budżetu obywatelskiego w Olsztynie. Podczas wielogodzinnych rozmów wypracowano ciekawe rozwiązania, których kierunki wyznaczyła ustawa oraz dotychczasowe doświadczenia w realizacji sześciu edycji tego obywatelskiego działania.

– Cieszę się bardzo, że po ciekawej i ważnej dyskusji o Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim Rada Miasta przyjęła uchwałę umożliwiającą realizację OBO 2020 – mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.

W tym roku będziemy decydować o projektach, które zostaną zrealizowane w 2020 roku za kwotę 6,4 mln zł. Na projekty osiedlowe przeznaczono kwotę 4,4 mln zł a na miejskie – dwa miliony. Nad realizacją OBO będą czuwać dwa zespoły – koordynujący i opiniujący.

Do realizacji OBO 2020 dołączy także silna reprezentacja naukowców z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, co pozwoli na czerpanie z doświadczeń naukowych w obszarze obywatelskości.

Zasięg Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego jest coraz większy, przybywa nie tylko zaangażowanych osób, ale także zrealizowanych projektów – dużych i małych, i co ważne z różnych dziedzin funkcjonowania miasta. Wkrótce rozpocznie się nabór wniosków z projektami, co jest pierwszym etapem realizacji OBO 2020.

Źródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

236 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 4 nowe zachorowania w regionie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś rano (26.05) o 236