Punkt z automatami do gier przy ul. Bałtyckiej do rozbiórki

Punkt z automatami do gier przy ul. Bałtyckiej do rozbiórki

- Kategoria: Na sygnale
1

fot. UCS w Olsztyniefot. UCS w Olsztynie

Kontener z automatami hazardowymi umiejscowiony przy ul. Bałtyckiej w Olsztynie ma zostać rozebrany – taką decyzję podjął Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla miasta Olsztyna. O takie rozwiązanie zabiegali m.in. funkcjonariusze celno-skarbowi.

Kontener pojawił przy drodze wylotowej z Olsztyna w stronę Morąga na początku roku 2016. Został on usytuowany w pobliżu znajdującej się tam szkoły podstawowej. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej, którzy zajmują się zwalczaniem nielegalnego hazardu, natychmiast rozpoczęli w tym miejscu kontrole. Były one jednak utrudnione – kontener postawiono na prywatnej działce, zamontowano na nim kamery, drzwi zamknięto na elektrorygle.

Mimo kilku kontroli i zajęcia kilku automatów punkt nie przestawał działać. W tej sytuacji zdecydowano by wystąpić do nadzoru budowlanego o zbadanie legalności posadowienia tego budynku.

– Do Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie właśnie wpłynęło pismo Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, z którego wynika, że kontener ma zostać rozebrany. Ta decyzja bardzo nas cieszy, tym bardziej, że złożyliśmy 7 kolejnych, podobnych wniosków dotyczących punktów z nielegalnymi automatami w całym województwie – informuje Ryszard Chudy z Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie

W roku 2016 funkcjonariusze celno-skarbowi z Warmii i Mazur zatrzymali 1223 maszyny hazardowe.

Źródło, fot.: Urząd Celno Skarbowy w Olsztynie

1 Komentarz

  1. „Przypomnijmy – w roku 2016 funkcjonariusze celno-skarbowi z Warmii i Mazur zatrzymali 1223 maszyny hazardowe, w tym prawie 300.” – czegoś tu nie rozumiem.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus: 33 nowe zachorowania w woj. warmińsko-mazurskim. To kolejny rekord

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (12.08) o 715 nowych