Puchar Polski Karate Kyokushin z udziałem zawodników z Olsztyna

Puchar Polski Karate Kyokushin z udziałem zawodników z Olsztyna

- Kategoria: Sport, Sporty walki
0

mat. prasowe OKKK/fot. emkastudio.plmat. prasowe OKKK/fot. emkastudio.pl

10 grudnia 2016 w Hali Sportowej MOSiR w Ciechanowie odbył się XXXIII Puchar Polski seniorów i XIII Puchar Polski juniorów i młodzików. Zawody te po Mistrzostwach Polski są najważniejszymi zawodami organizowanymi pod auspicjami Polskiego Związku Karate.

PZK zrzesza ponad 200 klubów różnych organizacji Kyokushin w Polsce. W tej edycji Pucharu Polski uczestniczyło ponad 300-tu zawodników reprezentujących 72 kluby z całego kraju. Reprezentacja Olsztyna składająca się z dwóch utytułowanych faworytek Sylwii Jocz (senior) i Wiktorii Witkowicz (młodzik), oraz czworga młodych nadziei na sukcesy Anny Markowskiej, Tomasza Kowalewskiego, Maurycego Otremby i Mateusza Tymińskiego, wypadła doskonale.

Nasze faworytki zdobyły Puchar Polski! Sylwia w kumite do 55 kg, (walki) a Wiktoria w kata! (układy) .
Nasze „młode nadzieje” stoczyły pasjonujące walki ocierając się o miejsca medalowe. Tym razem zawodnikami opiekował się instruktor Jerzy Damięcki, oraz Magdalena Rogowska i Wojciech Witkowicz.

Wyjazd i uczestnictwo w zawodach był współfinansowany ze środków otrzymanych z budżetu Miasta Olsztyna z zadania publicznego „Przez Karate do Mistrzostwa”.

Źródło: mat. prasowe / Olsztyński Klub Karate Kyokushin

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Podczas widzenia w areszcie chciał przekazać swojemu koledze ponad 400 zakazanych tabletek

200 sztuk białych tabletek, 200 niebieskich oraz 27