SportSporty walki

Puchar Europy Karate Kyokushin IKO. Dobry występ zawodników olsztyńskiego klubu

W dniu 05.12.2015 w Katowickim Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym odbył się Puchar Europy Karate Kyokushin. W zawodach udział wzięło ponad 400 zawodników.

Z 18-tu krajów w tym troje z Naszego klubu. Aleksandra Wieczorek startowała w formach kata plasując się na 6 pozycji. Adrian Chwietczuk po dobrej i wyrównanej walce przegrał po dogrywce przez wskazanie sędziowskie swój ćwierćfinał. Wiktoria Witkowicz wystartowała w dwóch konkurencjach – kata (układy) i kumite (walki).

Wykonując bardzo dobrze formy kata uplasowała się na drugim miejscu, następnie w walkach pokonując kolejne przeciwniczki przez ippon i wazari wywalczyła drugie miejsce. Trzeba zaznaczyć, że był to pierwszy występ w tak wysokiej rangi zawodach naszej młodej sportsmenki. Należą się jej wielkie gratulacje za tak brawurowe wejście do czołówki Europejskich Karateka.