Przy ul. Leśnej powstanie nowy kolektor sanitarny

Przy ul. Leśnej powstanie nowy kolektor sanitarny

- Kategoria: Wiadomości
0

wodkan

Ponad 39 mln zł będzie kosztować budowa kolektora kanalizacji sanitarnej w ul. Leśnej o długości 3,8 km. Olsztyńskie Wodociągi zawarły umowę z wykonawcą prac – Konsorcjum: IDS-Bud SA z Warszawy i Specjalistycznym Przedsiębiorstwem Robót Inżynieryjnych Henryk Mazur z Goleniowa.

W ul. Leśnej od ponad 30 lat biegnie kolektor sanitarny o średnicy 1200 mm. Są do niego włączone dwa rurociągi tłoczne pracujące naprzemiennie zbierające ścieki z terenu miasta i okolicznych gmin. To ok. 90 proc. wszystkich ścieków dopływających do oczyszczalni ścieków.

– Z uwagi na strategiczne znaczenie nie ma możliwości wyłączenia kolektora z eksploatacji, a prowadzenie wszelkich prac naprawczych jest utrudnione – mówi rzeczniczka Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Olsztynie, Anita Chudzińska. – Awaria kolektora może być natomiast poważnym zagrożeniem dla środowiska.

Na początku Kolektora Centralnego Bis będzie wykonana komora rozdziału, z której możliwe będzie kierowanie ścieków do „nowego” lub „starego” kolektora. Zakończenie prac jest planowane na koniec kwietnia 2021 r.

Inwestycja jest finansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu „Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w aglomeracji Olsztyn – etap I” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Źródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Wsparcie dla ratowników wodnych

We wtorek (25 lutego) w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego