Przez balkon wdarł się do mieszkania i zaatakował sąsiada nożem. Został zatrzymany

Przez balkon wdarł się do mieszkania i zaatakował sąsiada nożem. Został zatrzymany

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 34-latka, który trzymając w ręku nóż, po balkonie zszedł do sąsiada i wybijając szybę chciał dostać się do mieszkania sąsiada. Poszkodowany broniąc się krzesłem wystraszył napastnika, który ponownie balkonami wrócił do siebie. W mieszkaniu przebywała kobieta z małym dzieckiem, która ukrywając się w kuchni wezwała policję.

W nocy z niedzieli na poniedziałek oficer dyżurny olsztyńskiej policji otrzymał zgłoszenie o awanturze w jednym z mieszkań w centrum miasta. Zgłaszająca poinformowała dyżurnego, że do jej mieszkania przez balkon próbuje dostać się mężczyzna uzbrojony w nóż. W pewnym momencie 34-latkowi udało się rozbić szybę w drzwiach. Gdy doszło do szarpaniny napastnika z partnerem kobiety, ta wraz ze swoim kilkumiesięcznym dzieckiem schowała się w kuchni.

Na szczęście odparcie ataku było na tyle silne, że sprawca przestępstwa uciekł na balkon i po poręczach wspiął się do swojego mieszkania. Dawid K. chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej podjął próbę oddalenia się z miejsca przestępstwa. Nie odszedł jednak za daleko, ponieważ obrażenia powstałe na skutek wybijania szyby były na tyle poważne, że po przejściu kilkudziesięciu metrów 34-latek stracił przytomność.

Zarówno sprawca jak i poszkodowany z ranami ciętymi zostali przewiezieni do szpitala, gdzie do chwili obecnej przebywa napastnik. Poszkodowany po opatrzeniu przez lekarzy i założeniu szwów wrócił do domu.

Policjanci 34-latkowi przedstawili 4 zarzuty do których częściowo się przyznał. Teraz po zakończonym leczeniu mężczyzna ze swojego zachowania będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem.

źródło: KMP Olsztyn (RP)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Policjanci zlikwidowali plantację i zabezpieczyli ponad 300 krzaków marihuany

Drobiazgowa praca operacyjna mrągowskich policjantów przyniosła efekty w