Przewoził w samochodzie narkotyki. Został zatrzymany

Przewoził w samochodzie narkotyki. Został zatrzymany

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.plfot. policja.gov.pl

Funkcjonariusze wyeliminowali wczoraj z drogi 22-letniego kierowcę opla, którego podejrzewali o kierowanie pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo mężczyzna przewoził w samochodzie narkotyki. Skontrolowany został w ramach działań „Alkohol i Narkotyki”. Został zatrzymany i spędził noc w policyjnym areszcie. Dziś usłyszy zarzuty.

Wczoraj (10.06.2018), w ramach działań „Alkohol i Narkotyki”, funkcjonariusze w białych czapkach prowadzili wzmożone kontrole kierujących na terenie powiatu olsztyńskiego. Przed godz. 21 00 wyeliminowali z drogi kierowcę, który mógł stanowić zagrożenie dla innych. Badanie policyjnym alkomatem nie wykazało alkoholu w wydychanym powietrzu, ale podejrzenia policjantów wzbudził charakterystyczny zapach dochodzący w wnętrza pojazdu. Policyjny nos nie zawiódł – przy dźwigni zmiany biegów mundurowi znaleźli pudełko, a w nim zawiniątko z marihuaną. Uwadze policjantów nie umknęła również kolejna porcja konopi, schowana w plecaku sportowym, leżącym na tylnym siedzeniu. Łącznie zabezpieczono ponad 12 gr narkotyku oraz sprzęt służący do ważenia i porcjowania narkotyków w postaci wagi elektronicznej.

Podczas rozmowy ze stróżami prawa, 22-letni kierowca przyznał się, że zanim wsiadł za kierownicę, „wypalił jedną lufkę”. Policjanci zatrzymali mieszkańcowi gm. Gietrzwałd prawo jazdy i zawieźli go do szpitala, gdzie została pobrana krew do badań – gdy wynik się potwierdzi, mężczyzna prócz posiadania narkotyków, odpowie jeszcze za kierowanie pod wpływem środków odurzających.

Za posiadanie środków odurzających mieszkańcowi gm. Gietrzwałd grozi pozbawienie wolności do lat 3 natomiast za kierowanie pod wpływem narkotyków kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: KMP Olsztyn (ik)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

W jeziorze Ukiel utonął mężczyzna. Wcześniej spożywał alkohol

Przedwczoraj w nocy, w jeziorze, utonął mężczyzna. Policja