Przetarg na budowę ścieżki pieszo-rowerowej z Dywit do Różnowa

Przetarg na budowę ścieżki pieszo-rowerowej z Dywit do Różnowa

- Kategoria: Wiadomości
0

droga-dywity-roznowo1

Wójt Gminy Dywity, Jacek Szydło ogłosił przetarg na wykonanie 4 kilometrowej ścieżki pieszo-rowerowej z Dywit do Różnowa wraz z budową parkingów Park&Ride, oświetlenia i kanalizacji deszczowej.

Inwestycja dofinansowana w 85 procentach ze środków unijnych została podzielona na dwa etapy. W pierwszym etapie do końca sierpnia 2018 roku, wykonawca będzie musiał wybudować kilometrowy odcinek ścieżki łączący tzw. nowe Różnowo ze starym Różnowem, a w drugim, po uprzednim położeniu przez Wodrol nowego wodociągu z Dywit do Różnowa, pozostałą część ścieżki o długości około 3 km.

Firmy zainteresowane wykonaniem inwestycji mogą składać swoje oferty do 15 marca 2018 roku.

Budowa ścieżki pieszo-rowerowej z Dywit do Różnowa jest częścią większego, kompleksowego projektu zwiększającego ekomobilność na terenie Gminy Dywity. Wartość całego projektu, w którego skład oprócz budowy ścieżki pieszo-rowerowej z Dywit do Różnowa, wchodzi też zakup trzech autobusów do obsługi linii gminnych oraz rozbudowa drogi gminnej od skrzyżowania z drogą powiatową 1449N w kierunku Wipaszu, Myk i Zalbek do ul. Wiosennej w Olsztynie wraz z budową ciągu pieszo-rowerowego, to 7,5 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wynosi 5,9 mln zł.

droga-dywity-roznowo

Źródło: UG Dywity

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Odbiór rozbudowanej szkoły i obserwatorium astronomicznego w Dywitach

Obserwatorium astronomiczne z obrotową kopułą, dwa nowe oddziały