Przetarg na budowę ścieżki pieszo-rowerowej z Dywit do Różnowa

Przetarg na budowę ścieżki pieszo-rowerowej z Dywit do Różnowa

- Kategoria: Wiadomości
0

droga-dywity-roznowo1

Wójt Gminy Dywity, Jacek Szydło ogłosił przetarg na wykonanie 4 kilometrowej ścieżki pieszo-rowerowej z Dywit do Różnowa wraz z budową parkingów Park&Ride, oświetlenia i kanalizacji deszczowej.

Inwestycja dofinansowana w 85 procentach ze środków unijnych została podzielona na dwa etapy. W pierwszym etapie do końca sierpnia 2018 roku, wykonawca będzie musiał wybudować kilometrowy odcinek ścieżki łączący tzw. nowe Różnowo ze starym Różnowem, a w drugim, po uprzednim położeniu przez Wodrol nowego wodociągu z Dywit do Różnowa, pozostałą część ścieżki o długości około 3 km.

Firmy zainteresowane wykonaniem inwestycji mogą składać swoje oferty do 15 marca 2018 roku.

Budowa ścieżki pieszo-rowerowej z Dywit do Różnowa jest częścią większego, kompleksowego projektu zwiększającego ekomobilność na terenie Gminy Dywity. Wartość całego projektu, w którego skład oprócz budowy ścieżki pieszo-rowerowej z Dywit do Różnowa, wchodzi też zakup trzech autobusów do obsługi linii gminnych oraz rozbudowa drogi gminnej od skrzyżowania z drogą powiatową 1449N w kierunku Wipaszu, Myk i Zalbek do ul. Wiosennej w Olsztynie wraz z budową ciągu pieszo-rowerowego, to 7,5 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wynosi 5,9 mln zł.

droga-dywity-roznowo

Źródło: UG Dywity

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Prezes Stomilu Olsztyn złożył rezygnację ze stanowiska

W piątek, 22 lutego, prezes Stomilu Olsztyn Maciej