Przekroczyli dozwoloną prędkosć w obszarze zabudowanym. Stracili prawo jazdy na 3 miesiące

Przekroczyli dozwoloną prędkosć w obszarze zabudowanym. Stracili prawo jazdy na 3 miesiące

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu/fot. KWP OlsztynZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu/fot. KWP Olsztyn

Policjanci stanowczo zwalczają agresywne zachowania kierowców na drogach. Jednym z jego przejawów, jest lekceważenie ograniczeń prędkości. Wczoraj dwóch kierujących straciło prawo jazdy na okres 3 miesięcy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Apelujemy o rozwagę za kierownicą i stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Wczoraj (01.03.2020) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali do kontroli dwóch kierujących, którzy w rażący sposób naruszyli przepisy ruchu drogowego. Pierwszy z nich – 32-latek jechał osobowym oplem z prędkością 104 km/h w obszarze zabudowanym. Natomiast drugi kierujący – jadąc osobowym audi przekroczył dozwoloną prędkość o 53km/h na ul. Witosa w Olsztynie.

W obu przypadkach kontrole drogowe zakończyły się zatrzymaniem praw jazdy na okres 3 miesięcy oraz wysokimi mandatami. Ponadto na konto kierujących wpłynęło po 10 punktów karnych.

Przypominamy, że zbyt szybka jazda to nie tylko ryzyko utraty prawa jazdy, ale także duże zagrożenie dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Apelujemy o „zdjęcie nogi z gazu”.

Źródło: KMP Olsztyn (aj)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Van Pur zamierza kupić Browar Braniewo od Grupy Żywiec. Podpisano list intencyjny

15 października Van Pur S.A. i Grupa Żywiec