Przejadą Łynostradą zbierając pomysły na trasę

Przejadą Łynostradą zbierając pomysły na trasę

lynostrada-985766474a

Wiemy już, że do końca roku Łynostrada zostanie w końcu dobrze oznakowana. Tymczasem już w sobotę o godzinie 10.30 rozpocznie się otwarty dla wszystkich zainteresowanych rowerowy przejazd, którego celem będzie zebranie uwag i wniosków dotyczących oddanej niedawno do użytku trasy, jak i oczekiwań względem niej i jej otoczenia na przyszłość. Obydwie dobre informacje są wynikiem ostatnich prac członków stowarzyszeń „Wizja Lokalna” i „Młyn” oraz grupy „Rowerowy Olsztyn” i olsztyńskiego PTTK z urzędnikami miejskiego magistratu.

– Uważamy, że warto spotkać się w terenie, aby zebrać wszystkie plusy i minusy oraz pomysły dotyczące Łynostrady i jej otoczenia. Efektem dotychczasowych prac jest decyzja o wykonaniu jeszcze w tym roku porządnego oznakowania trasy, który to problem był bardzo często podnoszony przez mieszkańców. Listę wszystkich pomysłów zebranych podczas tego przejazdu przekażemy Urzędowi Miasta – mówi Mirosław Arczak, radny i były oficer rowerowy Olsztyna.

– Nie możemy zagwarantować, że realizacja postulatów nastąpi szybko, ale ich konkretne określenie jest niezbędne do prowadzenia rozmów i szukania sposobów na wykonanie. Mamy świadomość, że teraz Łynostrada jest już zakończonym projektem, ale warto mieć listę pomysłów gotowych do wykorzystania w razie pojawienia się szansy na zewnętrzne dotacje, w ramach bieżącego utrzymania, a nawet jako baza wniosków np. do kolejnych edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego – podkreśla Paweł Klonowski, radny i jeden z wnioskodawców projektu Łynostrady.

Łynostrada jest efektem aktywności mieszkańców i niech taką pozostanie – zwłaszcza, że głosy krytyczne i tak pojawiają się w przestrzeni publicznej, więc powinniśmy zrobić wszystko by dobre pomysły zgłaszane przez entuzjastów dwóch kółek, biegania czy też spacerów miały jak największą szansę na realizację – podkreśla Marian Jurak, szef olsztyńskiego oddziału PTTK.

Termin: sobota (26.10.2019 r.)

Trasa (można przejechać całą trasę lub dołączyć w wybranym miejscu):

– 10:30 ul. Kalinowskiego (os. Brzeziny);

– 11:15 Park Centralny (fontanna);

– 12:00 Most Smętka (Las Miejski).

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

28-latek odpowie za przestępstwa narkotykowe

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 28-latka podejrzewanego o przestępstwa narkotykowe.