Przedłużono konsultacje społeczne dotyczące parku kulturowego „Stare Miasto”

Przedłużono konsultacje społeczne dotyczące parku kulturowego „Stare Miasto”

- Kategoria: Wiadomości
0

stare-miasto-olsztyn

Urząd Miasta Olsztyna informuje, że konsultacje społeczne w sprawie poznania opinii mieszkańców na temat propozycji wprowadzenia na obszarze Starego Miasta w Olsztynie prawnej formy ochrony zabytków jaką jest park kulturowy zostały przedłużone do 29 stycznia 2016 roku.

Urzędnicy zachecają do czynnego udziału w konsultacjach na wstępnym etapie planowania nowych rozwiązań w przestrzeni publicznej Olsztyna, co umożliwi pokazanie różnych aspektów i punktów widzenia danego problemu, posłuży opracowaniu alternatywnych rozwiązań, umożliwi lepsze poznanie potrzeb mieszkańców oraz lepsze dopasowanie rozwiązań do oczekiwań społecznych oraz do wypełnienia anonimowej ANKIETY, której kwestionariusz znajduje się na platformie konsultacji społecznych www.konsultacje.olsztyn.eu Tam również znajdują się informacje dotyczące idei, zasad wprowadzania oraz inne informacje dotyczące parków kulturowych.

Park kulturowy jest formą obszarowej ochrony zabytków, na którym występują jednocześnie elementy wyróżniające się krajobrazowo oraz elementy krajobrazu kulturowego z zabytkami nieruchomymi charakterystycznymi dla miejscowej tradycji budowlanej.

Utworzenie parku kulturowego ma na celu wzmocnienie skuteczności ochrony jego walorów kulturowych i krajobrazowych w zintegrowanym powiązaniu z ochroną przyrody i wykorzystaniem tych walorów dla optymalnego, zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego i przestrzennego gminy.

Źródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus: 964 nowe przypadki na Warmii i Mazurach. Najwięcej w Olsztynie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (04.12) o 13239 nowych