Przed Wielkanocą lokalni artyści wspomogą dzieci z domu dziecka

Przed Wielkanocą lokalni artyści wspomogą dzieci z domu dziecka

pisanki

Dwunastu lokalnych artystów przed Wielkanocą pomalowało gigantyczne pisanki, które od wtorku będzie można podziwiać w Galerii Warmińskiej. Pisanki-giganty zostaną zlicytowane, a dochód z aukcji zasili konto domu dziecka.

Gigantyczne pisanki namalowali znani lokalni artyści, m.in. Joanna Milewicz, Zbyszek Urbalewicz, Ewa Plichta-Lubieniecka, czy Natalia Tejs. Do tej pracy namówiło plastyków olsztyńskie Biuro Wystaw Artystycznych, które przed Wielkanocą wspólnie z Galerią Warmińską chce namówić odwiedzających to miejsce i to obcowania z niebanalną sztuką (pisanka niejedno ma imię!), i do wspomożenia najbardziej potrzebujących dzieci.

Niebanalne, gigantyczne pisanki od wtorku będzie można podziwiać w Galerii Warmińskiej. Na tę, która najbardziej przypadnie Państwu do gustu będzie można zagłosować, a wśród biorących udział w tej zabawie zostaną rozlosowane 100 zł bony na zakupy.

W niedzielę, 29 marca, wszystkie pisanki-giganty zostaną zlicytowane, a dochód z ich sprzedaży zasili konto Ośrodka Wsparcia i Opieki nad Dzieckiem i Rodziną w Olsztynie.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Pobił 55-latka, wrzucił go do bagażnika, a następnie utopił w stawie. Usłyszał zarzut zabójstwa

Policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy Biała Piska podejrzanego