Nadchodzi długi weekend. Będzie więcej policyjnych patroli na drogach regionu

Nadchodzi długi weekend. Będzie więcej policyjnych patroli na drogach regionu

- Kategoria: Wiadomości
0

policja-ulica

Więcej aut na warmińsko – mazurskich drogach i więcej policyjnych patroli – tak będą wyglądały nadchodzące dni. Jak co roku policjanci przygotowują działania „ Sierpniowy weekend ”.

Policjanci będą zwracać uwagę na przekroczenia prędkości, sprawdzą stan trzeźwości kierowców, skontrolują czy wszyscy używają pasów bezpieczeństwa, a także w jaki sposób przewożeni są najmłodsi pasażerowie. Będą reagować na wszystkie wykroczenia popełniane w ruchu drogowym, zwrócą uwagę także na pieszych, rowerzystów i ich zachowanie – wszystko po to, by był to bezpieczny czas na drogach regionu.

Policjanci zwrócą uwagę na samochody ciężarowe. W dniach: piątek – 12.08.2016 roku w godzinach 18.00-22.00; sobota – 13.08.2016 roku w godzinach 08.00-14.00, niedziela – 14.08.2016 roku w godzinach 08.00-22.00 oraz poniedziałek 15.08.2016 roku w godzinach 08.00-22.00 – obowiązywać będzie zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dmc przekraczającej 12 ton. Policjanci będą egzekwować ten obowiązek.

– Do każdej podróży należy się dobrze przygotować. Odpowiednie przygotowanie auta, wypoczęty, skoncentrowany i trzeźwy kierowca, który stosuje się do przepisów – tak w skrócie można przedstawić receptę na udaną podróż. Do tego używanie pasów bezpieczeństwa i fotelików ochronnych dla dzieci. Piesi i rowerzyści także powinni pamiętać o przepisach i dbać o własne bezpieczeństwo. Wszystkim uczestnikom ruchu drogowego życzę spokojnego, bezpiecznego weekendu – przypomina Mł. insp. Mariusz Tański

Źródło: KWP Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Obchody 610. rocznicy Bitwy pod Grunwaldem

Uczestnicy i widzowie inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem w