Prezydent Olsztyna zaprasza na otwarcie Parku Centralnego – „Będzie śniadaniowo, wypoczynkowo i inspirująco”

Prezydent Olsztyna zaprasza na otwarcie Parku Centralnego – „Będzie śniadaniowo, wypoczynkowo i inspirująco”

- Kategoria: Wiadomości
0

park-centralny

19 lipca odbędzie się otwarcie Parku Centralnego w Olsztynie. – Będzie śniadaniowo, wypoczynkowo i inspirująco – zapowiada Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

Od godz. 10.00 do 14.00 park wypełnią cztery strefy przedpołudniowej aktywności: plastyczna, rekreacyjna, z książką i muzyczna. W parku będzie można odpocząć, zagrać w gry planszowe, poddać się terapii ogrodowej, posłuchać popularnej literatury czy po prostu zjeść śniadanie i poleżeć na trawie.

Zachęcam wszystkich do zabrania swoich koszyków z ulubionym śniadaniem i spędzenia czasu w Parku Centralnym – zaprasza prezydent.

Podczas śniadania na trawie w parku centralnym można będzie spróbować pysznego pieczywa i lokalnego miodu.

Park zajmuje powierzchnię blisko 13 ha. Jego przestrzeń zaprojektowano w stylu angielskim. Dzięki naturalnym cechom krajobrazowym i przemyślanej infrastrukturze oferuje ona odwiedzającym wyjątkowe walory przyrodnicze i rekreacyjne. Znajdują się tutaj aż cztery mosty łączące brzegi Łyny, przystań kajakowa, wiele ścieżek dla pieszych i rowerzystów, a jesienią pojawią się jeszcze zadaszone altany.

W centralnej części parku, na niewielkim, płaskim placu, wzniesiono eliptyczną fontannę ze specjalnym nocnym podświetleniem. W niej zainstalowano kilkutonowe, częściowo zanurzone w wodzie półkule, które symbolizują układ słoneczny, co nawiązuje do olsztyńskiej działalności Mikołaja Kopernika. Cała konstrukcja stanowi największą atrakcję inwestycji.

W parku znajduje się również niewielki, zadaszony placyk amfiteatralny, a także linarium – miejsce dla starszych i młodszych. Park jest miejscem przyjaznym i bezpiecznym dla mieszkańców i turystów dzięki rozwiniętemu systemowi oświetlenia nocnego i monitoringowi.

Inwestycja została zrealizowana z wykorzystaniem dofinansowania unijnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.

UM Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Strażacy OSP z nowym sprzętem

Zarząd województwa podzielił środki na wsparcie Ochotniczych Straży