Prezydent Olsztyna wyróżniony w rankingu „Dziennika Gazety Prawnej”

Prezydent Olsztyna wyróżniony w rankingu „Dziennika Gazety Prawnej”

- Kategoria: Wiadomości
0

grzymowicz-piotr.jpg

„Perły Samorządu 2020” rozdane podczas kongresu zorganizowanego w Gdyni. Piotr Grzymowicz otrzymał wyróżnienie jako włodarz gminy miejskiej powyżej 100 tys. mieszkańców.

Ranking przygotowywany jest przez „Dziennik Gazetę Prawną”. Tegoroczna edycja jest już ósmą w historii. Po roku przerwy organizatorzy wrócili do nagradzania najlepszych włodarzy.

– Przyglądaliśmy się zarówno tym, którzy zarządzają od kilku kadencji, jak i tym, którzy swoje urzędowanie zaczęli w 2018 roku – informują na stronie internetowej.

Zestawienie włodarzy zostało podzielone na cztery kategorie: gminy wiejskie, miejsko-wiejskie, miejskie do 100 tys. mieszkańców oraz miejskie powyżej 100 tys. mieszkańców. Wyróżnienie właśnie w tej ostatniej kategorii przyznano prezydentowi Olsztyna Piotrowi Grzymowiczowi. Włodarzem roku ogłoszony został prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Ranking „Perły Samorządu” to okazja, by nagrodzić gminy, które mogą stanowić wzór dla innych. Realizują nie tylko powierzone prawem zadania, ale też w inspirujący i ambitny sposób odnoszą się do kluczowych wyzwań społecznych, środowiskowych i demograficznych, a w efekcie zapewniają lokalnym społecznościom wyjątkową jakość życia.

Olsztyn i prezydent Piotr Grzymowicz byli wyróżniani już w minionych edycjach „Pereł Samorządu”.

Źródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus: 340 nowych przypadków na Warmii i Mazurach

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (25.10) o 11742 nowych