Prezydent Olsztyna apeluje o przesunięcie terminu wyborów na Prezydenta RP

Prezydent Olsztyna apeluje o przesunięcie terminu wyborów na Prezydenta RP

- Kategoria: Wiadomości
0

grzymowicz-piotr.jpg

Piotr Grzymowicz apeluje o przesunięcie wyborów na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Ich zorganizowane nie jest możliwe „w sposób bezpieczny dla mieszkańców Miasta Olsztyna” – pisze w korespondencji do Komisarza Wyborczego w Olsztynie i dyrektora Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Olsztynie.

Jak podkreśla prezydent miasta, w sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, przeprowadzenie wyborów wiązałoby się z ogromnym zagrożeniem dla wyborców, ale także pracowników komisji wyborczych i wszystkich biorących udział w przedsięwzięciu. 

Wśród przeszkód wymienia m.in. ograniczony dostęp do Urzędu Miasta, brak możliwości przeprowadzenia odpowiednich szkoleń, utrzymania wymaganych procedur dotyczących higieny przy dużej liczbie wyborców.

– Działając w sposób odpowiedzialny oceniam, że w obecnej sytuacji przygotowanie organizacyjne i logistyczne wyborów we wskazanym terminie nie jest możliwe – konkluduje prezydent Piotr Grzymowicz.

Wybory prezydenckie zostały zarządzone na 10 maja 2020 roku.

[Pełna treść pisma prezydenta Olsztyna Piotr Grzymowicza]

Źródło:UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Jest umowa na budowę kolejnego odcinka drogi S16

Wczoraj (29.05) podpisana została umowa z wykonawcą w