Premiera książki Edwarda Cyfusa „Kele wsi chałupa”

Premiera książki Edwarda Cyfusa „Kele wsi chałupa”

- Kategoria: Kultura
0

biblioteka

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza na premierę książki „Kele wsi chałupa” Edwarda Cyfusa.

Edward Cyfus urodził się w 1949 roku Dorotowie, w rodzinie Mazura i Warmianki. Dzieciństwo spędził w Barczewie. W latach 1981-1992 przebywał w Niemczech. Po powrocie osiadł w Olsztynie, obecnie mieszka na kolonii wsi Giławy. Wykonywał wiele zawodów, był m.in. kelnerem, kierowcą, kierownikiem stołówki, konferansjerem, perkusistą w zespole muzycznym. Od 1998 roku wygłaszał na antenie Radia Olsztyn gawędy w gwarze warmińskiej, które publikował na łamach „Gazety Olsztyńskiej”. Z jego inicjatywy odtworzono historyczny trakt biskupi we wsi Bałdy. Był pomysłodawcą i organizatorem Warmińskiego Kiermasu Tradycji, Dialogu i Zabawy. Jest autorem m.in. zbioru gawęd Po naszamu, warmińskiej sagi A życie toczy się dalej oraz książki Moja Warmia.

Waldemar Mierzwa, wydawca, autor i redaktor wielu książek poświęconych historii, kulturze i ludziom Mazur i Warmii. Właściciel Oficyny Wydawniczej „Retman”, w której ukazała się najnowsza książka Edwarda Cyfusa Kele wsi chałupa.

Organizator: Oficyna Wydawnicza „Retman”

Książkę dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego przy współpracy z Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie

Prowadzący: Waldemar Mierzwa

20 marca /wtorek/ 2018 r., godz. 17.00
Czytelnia Książek (I piętro), Stary Ratusz WBP; ul. Stare Miasto 33

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych zmienia siedzibę

Od 1 maja 2019 roku OZK SP. Z