Premiera książki Edwarda Cyfusa „Kele wsi chałupa”

Premiera książki Edwarda Cyfusa „Kele wsi chałupa”

- Kategoria: Kultura
0

biblioteka

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza na premierę książki „Kele wsi chałupa” Edwarda Cyfusa.

Edward Cyfus urodził się w 1949 roku Dorotowie, w rodzinie Mazura i Warmianki. Dzieciństwo spędził w Barczewie. W latach 1981-1992 przebywał w Niemczech. Po powrocie osiadł w Olsztynie, obecnie mieszka na kolonii wsi Giławy. Wykonywał wiele zawodów, był m.in. kelnerem, kierowcą, kierownikiem stołówki, konferansjerem, perkusistą w zespole muzycznym. Od 1998 roku wygłaszał na antenie Radia Olsztyn gawędy w gwarze warmińskiej, które publikował na łamach „Gazety Olsztyńskiej”. Z jego inicjatywy odtworzono historyczny trakt biskupi we wsi Bałdy. Był pomysłodawcą i organizatorem Warmińskiego Kiermasu Tradycji, Dialogu i Zabawy. Jest autorem m.in. zbioru gawęd Po naszamu, warmińskiej sagi A życie toczy się dalej oraz książki Moja Warmia.

Waldemar Mierzwa, wydawca, autor i redaktor wielu książek poświęconych historii, kulturze i ludziom Mazur i Warmii. Właściciel Oficyny Wydawniczej „Retman”, w której ukazała się najnowsza książka Edwarda Cyfusa Kele wsi chałupa.

Organizator: Oficyna Wydawnicza „Retman”

Książkę dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego przy współpracy z Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie

Prowadzący: Waldemar Mierzwa

20 marca /wtorek/ 2018 r., godz. 17.00
Czytelnia Książek (I piętro), Stary Ratusz WBP; ul. Stare Miasto 33

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Odbiór rozbudowanej szkoły i obserwatorium astronomicznego w Dywitach

Obserwatorium astronomiczne z obrotową kopułą, dwa nowe oddziały