Prawie pół tysiąca osób pobiegło w Biegu Niepodległości w Dywitach

Prawie pół tysiąca osób pobiegło w Biegu Niepodległości w Dywitach

fot. UG Dywityfot. UG Dywity

W piątek 11 listopada 2,5-kilometrową trasę Gminnego Biegu Niepodległości wokół Jeziora Dywickiego pokonało biegnąc lub spacerując ponad 450 uczestników. To rekord dotychczasowych edycji.

Głośno i radośnie w centrum Dywit było już na godzinę przed biegiem, gdy pod dywicką Stodołą koncert dawali bębniarze, a pokazy marszów wykonywali rekonstruktorzy w mundurach z epoki. Po godzinie 11 nad Jeziorem Dywickim zebrał się tłum mieszkańców, ale i gości z Olsztyna, Barczewa, Szczytna i Mrągowa. Co godne podkreślenia nad jeziorem stawili się reprezentanci wszystkich pokoleń, rozpoczynając od maluchów w wózkach przez osoby młode, dorosłe, a kończąc na emerytach. Rozgrzewkę kilka minut przed biegiem poprowadził Marcin Konieczny, triathlonista z Kieźlin, zwycięzca niedawnego Ironmana w Barcelonie. Potężny sygnał do startu dała armata, której lont odpalił wójt Jacek Szydło.

– Cieszę się, że tak wiele osób zdecydowało się świętować z nami w sposób radosny i na luzie – mówi Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity.

Ostatecznie 2,5 kilometrową trasę wokół jeziora pokonało biegnąc lub maszerując ponad 450 osób. To absolutny rekord dotychczasowych edycji wydarzenia. Gdy do tego doda się niemałe grono, które wolało jednak kibicować z boku, to liczba uczestników wyniosła łącznie około 700-800 osób. Przygotowane przez gminę 400 flag biało-czerwonych rozeszło się, jak przysłowiowe ciepłe bułeczki. Pięknie zaprezentowali się bębniarze, rekonstruktorzy i armata! Wisienką na torcie była z pewnością kąpiel morsów z Dywit, Różnowa, Bukwałdu, Barczewa i Mrągowa. Po wysiłku uczestnicy mogli posilić się wyśmienitym bigosem, kiełbaska z ogniska, pączkiem i gorącą herbatą. Na stanowisku animacyjnym Gok Dywity dzieci namalowały wielka biało-czerwoną mapę Polski.

– Najważniejsze, że byliśmy i świętowaliśmy razem – uważa Sabina Robak, przewodnicząca Rady Gminy Dywity.

Gwoli kronikarskiego obowiązku warto dodać, że Bieg Niepodległości już po raz trzeci z rzędu wygrał Łukasz Michalak. Organizatorem wydarzenia była Gmina Dywity przy współpracy z: Gok Dywity, LZS Dywity, OSP z gminy Dywity, Sołectwa Dywity, Morsów Dywity i Stowarzyszenia Aktywne Dywity. Patronat nad biegiem objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które reprezentował Michał Wypij, doradca w gabinecie politycznym wicepremiera Jarosława Gowina.

Źródło: mat. prasowy UG Dywity

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

W weekend utrudnienia w ruchu na ul. Sielskiej i Al. Schumana

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie informuje,