Potrącił 56-latka na przejściu dla pieszych. 22-latek stracił prawo jazdy

Potrącił 56-latka na przejściu dla pieszych. 22-latek stracił prawo jazdy

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Policjanci z Gołdapi wyjaśniają okoliczności potrącenia 56-letniego mężczyzny. Kierowca mitsubishi uderzył w pieszego, gdy ten znajdował się na pasach. Policjanci apelują o bezpieczną jazdę. Trwa zima, warunki na drogach nie sprzyjają kierowcom, jednak nic nie zastąpi zdrowego rozsądku i ostrożności!

Wczoraj (10.01) około godziny 18.45 oficer dyżurny gołdapskiej komendy został powiadomiony że na ul. Paderewskiego w Gołdapi doszło do potrącenia pieszego. Funkcjonariusze ruchu drogowego będący na miejscu wstępnie ustalili, że 22-letni kierowca mitsubishi nie zachował wymaganej ostrożności i potrącił 56-letniego mieszkańca miasta, który przechodził przez przejście dla pieszych. Na szczęście mężczyzna doznał jedynie ogólnych potłuczeń.

Badanie alkomatem wykazało, że kierujący był trzeźwy. Natomiast 56-latek miał blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. 22-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy, a sprawa trafi do sądu.

Policjanci apelują i przypominają, że warunki pogodowe i śliska nawierzchnia nie sprzyjają kierowcom, jednak nic nie zastąpi najważniejszego czyli zdrowego rozsądku i ostrożności.

Źródło: KWP Olsztyn (ab/in)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Policja ustaliła tożsamość mężczyzny wyłowionego z Jeziora Długiego

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie ustalili