Poszukiwania 28-latka zakończone sukcesem

Poszukiwania 28-latka zakończone sukcesem

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. KMP Olsztynfot. KMP Olsztyn

Osiemnaście godzin trwały poszukiwania zaginionego Mateusza Stępniaka. W działania zaangażowanych było prawie stu policjantów i strażaków.28-latek został znaleziony w lesie niedaleko leśniczówki Stawiguda. Odnalazła go Volta – pies przeszkolony do poszukiwania osób.

28-latek ostatni raz był widziany przez swojego ojca, podczas przejażdżki rowerowej na drodze leśnej między Stawigudą a Gryźlinami. Około godziny 17.00 mężczyzna stracił syna z oczu. Przez pierwsze dwie godziny na własną rękę prowadził poszukiwania, jednak nieskutecznie. O 19.00 do działań ruszyli policjanci z Olsztynka, Olsztyna, OPP KWP, strażacy z kamerą termowizyjną, oraz psy specjalnie szkolone do poszukiwań osób.

Sprawdzono las, okoliczne miejscowości, dworce PKS i PKP, jak również drogi wyjazdowe ze Stawigudy.

Dzisiaj około godziny 14.00 idąca lasem tyraliera, którą prowadził pies, najpierw znalazła rower, a następnie kilkaset metrów dalej siedzącego na ziemi 28-latka. Młody mężczyzna był wychłodzony ale przytomny. Na miejsce wezwano pogotowie oraz jego rodziców. Mężczyzna wrócił do domu.

 

Źródło: KMP Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus: 14 nowych zachorowań na Warmii i Mazurach

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (15.08) o 771 nowych