Posadzą pierwsze 3 z 300 drzew dla Olsztyna

Posadzą pierwsze 3 z 300 drzew dla Olsztyna

- Kategoria: Wiadomości
0

20180914-08134201-675x428.jpg

Członkowie Stowarzyszenia „Wizja Lokalna” posadzą dziś drzewa w ramach inicjatywy „300 Drzew – Posadź swoje w Olsztynie”. Akcja odbędzie się o godzinie 17 na skrzyżowaniu ulic Płoskiego i Witosa na Jarotach. Jest ona zarazem projektem zintegrowanym nr 104 biorącym udział w głosowaniu tegorocznej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Ideą projektu jest danie mieszkańcom możliwości decydowania, które tereny miejskiej przestrzeni zazielenić, a następnie wzięcia udziału w sadzeniu, doglądaniu i pielęgnowaniu nasadzeń.

– Póki co posadzimy pierwsze 3 drzewa z 300, które wspólnie z mieszkańcami poszczególnych osiedli, mamy nadzieję dosadzić w następnym roku. O ile oczywiście projekt zostanie wybrany w głosowaniu do czego serdecznie zachęcamy! – mówi Paweł Sobkowski, wnioskodawca projektu do OBO.

Realizacja projektu ma być pierwszym krokiem do stworzenia w Olsztynie stałego mechanizmu obywatelskich nasadzeń.

– Długofalowym celem akcji ma być poprawa estetyki otoczenia i tworzenie zielonych przestrzeni miejskich, poprawa jakości powietrza i walka ze smogiem, a także aktywizacja i integracja mieszkańców, którym zależy na poprawie jakości życia w mieście – mówi Paweł Klonowski, przewodniczący Wizji Lokalnej.

Sponsorem sadzonek jest firma Gursztyn z Braniewa, wiodąca na rynku firma dostarczająca drzewa i krzewy ozdobne.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

ASF dotarł do Olsztyna. W Lesie Miejskim znajdywane są martwe dziki

Od 1 lipca 2020 r. na terenie miasta