Porozumienie dla wiedzy i innowacji

Porozumienie dla wiedzy i innowacji

- Kategoria: Wiadomości
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Dziś, 12 sierpnia, o godz. 11.00 w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie zostanie podpisane porozumienie o współpracy w ramach członkostwa w Europejskiej Sieci Współpracy Regionów w Zakresie Badań i Innowacji (ERRIN) między województwem warmińsko-mazurskim a Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie oraz Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Elblągu.

Europejska Sieć Współpracy Regionów w Zakresie Badań i Innowacji (ERRIN) zrzesza ponad 130 regionalnych organizacji z  22 krajów europejskich. Sieć wspiera regionalną współpracę w zakresie badań i innowacji, zapewniając członkom możliwość dzielenia się pomysłami na projekty, najlepszymi praktykami i osobistymi kontaktami, budowania nieformalnych relacji pomiędzy sobą i organizacjami zewnętrznymi.

Ideą sieci jest m.in. wymiana wiedzy na poziomie UE, wymiana międzyregionalna i realizacja wspólnych projektów, kreowanie polityki i rozwój tematyczny, współpraca z innymi sieciami.

Poniedziałkowe porozumienie o współpracy w ramach członkostwa w Europejskiej Sieci Współpracy Regionów w Zakresie Badań i Innowacji podpiszą Gustaw Marek Brzezin (marszałek województwa), prof. dr hab. Ryszard Górecki (rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie) i prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk (rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu).

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

236 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 4 nowe zachorowania w regionie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś rano (26.05) o 236