Ponad 1000 kontroli jednego dnia i ponad 500 przypadków przekroczenia prędkości

Ponad 1000 kontroli jednego dnia i ponad 500 przypadków przekroczenia prędkości

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu/fot. KWP OlsztynZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu/fot. KWP Olsztyn

Na warmińsko-mazurskich drogach kolejny raz policjanci drogówki prowadzili działania „Prędkość”. W ciągu jednego dnia skontrolowali 1045 pojazdów. W tym czasie ponad 530 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość.

W niedzielę (26.02.2017) policjanci warmińsko-mazurskiej „drogówki” przeprowadzili działania krajowe pod nazwą „Prędkość”. Na drogach regionu funkcjonariusze z miernikami prędkości i z wideorejestratorami zwracali szczególną uwagę na tych kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość.

Podczas niedzielnych działań policjanci skontrolowali ponad 1000 pojazdów. 533 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, a dla 513 z nich policyjna kontrola drogowa zakończyła się mandatem.

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze – wciąż główną przyczyną wypadków. W 2016 roku z tej przyczyny na warmińsko- mazurskich drogach doszło do 506 wypadków, w których śmierć poniosło 50 osób, a 707 zostało rannych. Warto pamiętać, że niefrasobliwe podejście do ograniczeń prędkości staje się jeszcze bardziej niebezpieczne, gdy kierowcy i pasażerowie ignorują obowiązek używania pasów bezpieczeństwa. Wtedy nietrudno o prawdziwą tragedię.

Źródło: KWP Olsztyn (MK/TM)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Konsultacje społeczne dotyczące utworzenia nowych posterunków policji w Olsztynie

Komendant Miejski Policji w Olsztynie zaprasza mieszkańców Olsztyna