Policyjny pościg za pijanym kierowcą

Policyjny pościg za pijanym kierowcą

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Kara nawet 5 lat pozbawienia wolności może grozić 24-letniemu Mateuszowi G. Mieszkaniec Olsztyna odjechał z miejsca policyjnej kontroli. Mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że pijany kierowca ma aktywny zakaz sądowy na prowadzenie pojazdów obowiązujący do 2019 roku.

Wczoraj (09.09.17 r.) około godziny 02:30 na Starym Mieście w Olsztynie, policyjni wywiadowcy zauważyli kierującego pojazdem bmw, który zaczepiał przechodniów krzycząc wulgaryzmy przez otwartą szybę prowadzonego pojazdu. Kierowca ten ruszał z piskiem opon po czym nagle i gwałtownie hamował stwarzając realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego (zwłaszcza pieszych).

Nieumundurowani policjanci postanowili zatrzymać kierującego bmw do kontroli drogowej. Kiedy jeden z funkcjonariuszy podszedł do kierującego ten gwałtownie ruszył w kierunku ulicy Grunwaldzkiej. Uciekający mężczyzna nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie.

Po krótkim pościgu, mężczyzna skręcił w boczną uliczkę gdzie nie miał możliwości dalszej ucieczki. Policjanci szybko obezwładnili kierującego wyciągając go z auta. Już po chwili było wiadomo dlaczego mężczyzna uciekał. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że ma on ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że 26-letni mieszkaniec Olsztyna ma aktywny zakaz sądowy na prowadzenie pojazdów obowiązujący do 2019 roku (orzeczony za kierowanie pod wpływem alkoholu).

W trakcie kontroli Mateusz G. nie posiadał także dokumentów od pojazdu oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a auto na policyjny parking. Kiedy wytrzeźwieje zostaną mu przedstawione zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, kierowania w stanie nietrzeźwości oraz kierowania pojazdem mimo orzeczonego zakazu sądowego. Za powyższe kodeks karny przewiduję karę nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (kw)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Potrącenie rowerzysty na trasie Dobre Miasto – Lidzbark Warmiński

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego