Policyjni wodniacy przygotowują się do sezonu

Policyjni wodniacy przygotowują się do sezonu

- Kategoria: Wiadomości
0

fot.policja.gov.plfot.policja.gov.pl

Policyjni wodniacy z Warmii i Mazur oraz Podlasia po raz kolejny przygotowują się w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie do służby na wodach. Podczas kilkudniowego szkolenia policjanci doskonalą swoje umiejętności m.in. z zakresu ratownictwa wodnego oraz udzielania pierwszej pomocy.

We wtorek (21.03.2017) w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie rozpoczęło się szkolenie, przygotowane z myślą o policyjnych wodniakach z Warmii i Mazur oraz Podlasia. Wysilek podjęty przy przygotowaniu i przeprowadzeniu szkolenia, ma przysłużyć się zapewnieniu mieszkańcom oraz turystom bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą.

60 funkcjonariuszy odbędzie zajęcia praktyczne na pływalni oraz w salach wykładowych, przygotowując się do sezonu, który już niebawem się rozpocznie.

Przez najbliższe dni policjanci – pod okiem kadry Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie – doskonalić będą pływanie sposobami stosowanymi w ratownictwie wodnym, skoki ratunkowe i inne sposoby bezpiecznego wejścia do wody, pływanie pod wodą, prowadzenie akcji ratunkowych z wykorzystaniem sprzętu do ratownictwa wodnego, holowanie osoby zagrożonej, opanowanie osoby tonącej pasywnej i ułożenie jej w pozycji do holowania, czy postępowanie z osobą tonącą aktywną.

Funkcjonariusze odbędą również zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy, zwłaszcza osobom wydobytym z wody. Poza praktyką funkcjonariusze wezmą także udział w licznych wykładach, również z psychologiem.

Źródło: KWP Olsztyn (DB/TM)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Policjanci zlikwidowali plantację i zabezpieczyli ponad 300 krzaków marihuany

Drobiazgowa praca operacyjna mrągowskich policjantów przyniosła efekty w