Policyjne działania pn. „SMOG”

Policyjne działania pn. „SMOG”

- Kategoria: Wiadomości
0

exhaust-3538412_1280-640x428.jpg

Policjanci olsztyńskiej drogówki, od godzin porannych prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Celem prowadzonej akcji jest wyeliminowanie z ruchu drogowego aut, które w sposób oczywisty wskazują na nieprawidłowe działanie jednostki napędowej czy układu wydechowego.

Dziś (28.08.2019r.) policjanci ruchu drogowego podczas działań pn. „SMOG” wezmą pod lupę pojazd, które nie spełniają wymogów ochrony środowiska. Szczegółowej weryfikacji poddany zostanie stan techniczny pojazdów osobowych, ciężarowych jak również autobusów. Funkcjonariusze, podczas kontroli drogowej sprawdzą działanie głównych urządzeń i układów wpływających zarówno na bezpieczeństwo jazdy jak i zanieczyszczenie środowiska. Pojazdy, które emitują spaliny o nadmiernej toksyczności zostaną wyeliminowane z ruchu drogowego.

W zwalczaniu pojazdów emitujących nadmiernie spaliny pomoże specjalistyczny sprzęt w który wyposażona jest olsztyńska drogówka. Przy okazji działań „SMOG” policjanci patrolujący dynamicznie ulice naszego regionu będą dążyć do wyeliminowania z ruchu drogowego pojazdów naruszających wymogi ochrony środowiska oraz będą stanowczo reagować na inne wykroczenia związane z ruchem drogowym.

Smog nie jest problemem lokalnym lecz globalnym. Zanieczyszczenie powietrza stale wzrasta i niesie za sobą negatywne skutki nie tylko dla życia człowieka ale też całej fauny i flory. Celem policyjnej akcji jest przede wszystkim ograniczenie emisji do atmosfery szkodliwych substancji. Policyjne działania mają również charakter edukacyjny. Mundurowi będą przypominali kierowcom, że auto niesprawne technicznie, emitujące spaliny o nadmiernej toksyczności to jedna z przyczyn zanieczyszczenia powietrza o którego jakość powinniśmy zadbać wszyscy.

Źródło: KMP Olsztyn (rp)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Van Pur zamierza kupić Browar Braniewo od Grupy Żywiec. Podpisano list intencyjny

15 października Van Pur S.A. i Grupa Żywiec