Policyjna grupa „SPEED” podsumowała rok pracy na drogach Olsztyna i powiatu

Policyjna grupa „SPEED” podsumowała rok pracy na drogach Olsztyna i powiatu

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Nadmierna prędkość niedostosowana do warunków panujących na drodze to niezmiennie jedna z głównych przyczyn wypadków na drodze. W celu przeciwdziałania niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczenia liczby wypadków w całym kraju powołano grupy „SPEED”, wśród których jedna działa w naszej jednostce od lipca 2019.

Prędkość to najczęściej wymieniana przyczyna wypadków drogowych. Wynika to nie tylko z policyjnych statystyk, ale i z obserwacji użytkowników dróg. W celu przeciwdziałania niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczenia liczby wypadków wzorem innych jednostek Policji w całym kraju, w lipcu 2019 roku powołano specjalną grupę „SPEED”w Olsztynie.

W skład grupy „SPEED” wchodzą doświadczeni funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie – wyszkoleni i wyposażeni w specjalistyczny sprzęt – którzy zdecydowanie reagują na wszelkie przejawy łamania prawa na drodze.

Codzienna służba policjantów z wyspecjalizowanej komórki olsztyńskiej drogówki przekłada się na poprawę bezpieczeństwa na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego. W ciągu roku policjanci przeprowadzili 1985 kontroli drogowych. W trakcie działań ujawnili 1712 wykroczeń z czego najwięcej, bo aż pond 1257 dotyczyło przekroczenia prędkości. Nałożono 1334 mandatów, 383 razy zastosowano pouczenia, a w 12 przypadkach skierowano wniosek o ukaranie do sądu. W 29 przypadkach kierujący stracili prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowany o ponad 50 km/h. Ponadto, policjanci podczas kontroli drogowych zatrzymali 83 dowody rejestracyjne.

Policjanci z grupy „SPEED” biorą pod lupę kierowców, którzy w rażący sposób zagrażają bezpieczeństwu swojemu i innych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze w analizowanym okresie zatrzymali 9 kierowców, którzy popełni przestępstwa drogowe. Zapobiegli możliwej tragedii na drodze i wyeliminowali z ruchu drogowego 3 nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wyruszyli w podróż autem po wypiciu alkoholu.

Źróło: KMP Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus: 14 nowych zachorowań na Warmii i Mazurach

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (15.08) o 771 nowych