Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Policjanci z Olsztyna już nieraz udowodnili, że poza godzinami pracy, gdy zdejmują mundur, nadal są funkcjonariuszami i zależy im na bezpieczeństwie mieszkańców. Reagują na niebezpieczne sytuacje, zatrzymują osoby poszukiwane czy nietrzeźwych kierowców. To właśnie amator jazdy na tzw. „podwójnym gazie” został zatrzymany przez policjanta w czasie wolnym od służby.

Funkcjonariusz Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie w czasie wolnym od służby zauważył na jednej z ulic Zatorza volvo, którego kierujący dziwnie się zachowywał. Policjant podejrzewał, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu, dlatego podszedł do auta, uniemożliwił mu dalszą jazdę i wezwał do pomocy umundurowany patrol. Funkcjonariusze potwierdzili podejrzenia kolegi. Badanie 41-latka wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Podczas sprawdzania go w policyjnej bazie okazało się, że to nie jedyne przewinienie, jakie ma na swoim koncie mężczyzna.

Otóż mieszkaniec Olsztyna ma aktywny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych ważny do 2022 roku. Ponadto był poszukiwany listem gończym.

41-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Dziś usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Mężczyzna na najbliższe 3 miesiące trafi do zakładu karnego.

Źródło: KWP Olsztyn (ab/in)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Podpisano umowę na dostawę do Olsztyna nowych tramwajów

 Dziś (18 lipca) w Urzędzie Miasta została podpisana