Policjanci zlikwidowali stoisko z nielegalnym tytoniem

Policjanci zlikwidowali stoisko z nielegalnym tytoniem

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. KMP Olsztynfot. KMP Olsztyn

Sprzedawca papierosów bez polskich znaków akcyzy został zatrzymany na gorącym uczynku. Mężczyzna w godzinach pracy targowiska na jednym ze stoisk, oferował swoim klientom papierosy oraz tytoń. Żadne z tych produktów nie posiadały polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa sięgają 28000zł. Zgodnie z kodeksem karno skarbowym nieuczciwemu sprzedawcy może grozić kara do trzech lat pozbawienia wolności.

W niedzielę po południu (25.06.2017r.) funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą pojechali na targowisko miejskie przy osiedlu Zatorze, gdzie miały być sprzedawane nielegalne wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Policjanci nie musieli długo szukać. Już po kilku minutach zauważyli oni, że na jednym ze stoisk sprzedawca w swojej ofercie ma tytoń i papierosy. Żadne z tych produktów nie posiadały polskich znaków akcyzy.

W wyniku przeszukania pojazdu, którym przyjechał mężczyzna, policjanci znaleźli i zabezpieczyli kolejne ilości nielegalnego tytoniu. Łącznie sprzedawca próbował wprowadzić do obrotu 24 kilogramy nielegalnego tytoniu, oraz 4600 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Nieuczciwy sprzedawca za nielegalny handel odpowie przed sądem. Może grozić mu kara do trzech lat pozbawienia wolności. Mężczyzna działając na szkodę państwa mógł wyłudzić podatek vat i podatek akcyzowy na łączną kwotę 28000zł.

Źródło: KMP Olsztyn (RP)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus: 33 nowe zachorowania w woj. warmińsko-mazurskim. To kolejny rekord

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (12.08) o 715 nowych