Policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich

Policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.plfot. policja.gov.pl

Policjanci zajmujący się na co dzień walką z przestępczością narkotykową, zlikwidowali nielegalną plantację marihuany. Konopie były uprawiane przez dwóch braci, którzy regularnie doglądali rośliny zasadzone w lesie, w gminie Dywity. Zatrzymani już usłyszeli zarzuty. Grożą im kary do 3 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z olsztyńskiej komendy zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że na terenie leśnym w gminie Dywity, znajduje się uprawa konopi, która jest regularnie doglądana przez dwóch mężczyzn. Funkcjonariusze ustalili, jakim samochodem poruszają się „właściciele” plantacji. W niedzielę zatrzymali osobowego fiata, w którym jechało dwóch braci – 25 i 23-latek. Mężczyźni przyznali się, że to oni założyli plantację w lesie. Policjanci ścięli i zabezpieczyli 58 krzaków.

plantacja-konopi

Bracia zostali zatrzymani i spędzili noc w policyjnym areszcie. Już usłyszeli zarzuty uprawy konopi. Wobec mężczyzn zastosowano policyjne dozory, zakazy opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowe.

Grożą im kary do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn (ik/in)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Odbiór rozbudowanej szkoły i obserwatorium astronomicznego w Dywitach

Obserwatorium astronomiczne z obrotową kopułą, dwa nowe oddziały