Policjanci zatrzymali poszukiwanego listem gończym za czyny o charakterze pedofilskim

Policjanci zatrzymali poszukiwanego listem gończym za czyny o charakterze pedofilskim

- Kategoria: Na sygnale
0

zatrzymany-olsztyn

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Olsztynie zatrzymali Ryszarda D. podejrzanego o popełnienie przestępstw o charakterze pedofilskich. 50-latek od kwietnia br. ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna jest już w areszcie. Za popełnienie czynów, o które jest oskarżony może trafić do więzienia nawet na 15 lat.

Priorytetem warmińsko-mazurskich policjantów jest zwalczanie przestępczości o charakterze pedofilskim, czyli tej która uderza bezpośrednio w dzieci, czasami niemogących bronić się przed dorosłymi. Podejmują szereg działań by eliminować to zjawisko, sprawdzają każdą informację, rozpytują świadków, pracowników socjalnych.

9 czerwca 2014 policjanci Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, z uwagi na charakter sprawy i wagę stawianych zarzutów Ryszardowi D., przejęli poszukiwania mężczyzny, za którym Sąd Rejonowy w Biskupcu wydał list gończy. Mężczyzna podejrzany jest o popełnienie czynów o charakterze pedofilskich, do których miało dochodzić na przełomie 2011-2012 roku. W lutym br. mężczyzna został skazany nieprawomocnym wyrokiem za przestępstwo, jednakże skorzystał on z prawa do wniesienia apelacji. Od tego czasu mieszkaniec gm. Biskupiec ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, nie stawiał się na wezwania, dlatego sąd podjął decyzję o wystawieniu listu gończego oraz o zastosowaniu tymczasowego aresztu.

Wczoraj policjanci z ZPC KWP w jednej z miejscowości na terenie gminy Biskupiec zatrzymali Ryszarda D. Po wykonaniu czynności 50-latek trafił do aresztu.

Mężczyźnie może grozić kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Materiał filmowy z zatrzymania

Policjanci apelują!

Widząc niepokojące zdarzenie, nie bądźmy obojętni. Poinformujmy o naszych podejrzeniach policjantów. Sprawdzimy każdy sygnał, by chronić tych, którzy są ofiarami przestępstwa. Czasem jeden telefon może przerwać czyjąś krzywdę, w szczególności krzywdę bezbronnych dzieci.

Źródło, fot.: KWP Olsztyn
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

15 lutego ruszyła akcja składania rocznych PIT-ów

Akcja e-PIT 2020 – czas, start. Rozpoczęła się kolejną