Policjanci zatrzymali osobę podejrzewaną o związek z napadem na kantor w Olsztynie

Policjanci zatrzymali osobę podejrzewaną o związek z napadem na kantor w Olsztynie

- Kategoria: Wiadomości
0

policja-55

Policjanci z Komendy Miejskiej w Olsztynie zatrzymali na terenie Bydgoszczy osobę podejrzewaną o związek z wczorajszym brutalnym napadem w Olsztynie. Trwają dalsze czynności w związku z tą sprawą, które są wykonywane pod nadzorem prokuratora.

Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie została powołana specjalna grupa dochodzeniowo-śledcza do wyjaśnienia okoliczności napadu na kantor w Olsztynie oraz ustalenia i zatrzymania sprawcy.

Przypomnijmy, że do napadu doszło w piątek (22.01) w centrum Olsztyna, w wieżowcu biurowo-usługowym przy ul. Głowackiego. Troje pracowników było umówionych na spotkanie w kantorze z człowiekiem, który chciał kupić znaczną ilość złota. Na miejscu zamiast klienta, pojawił się napastnik, który postrzelił z broni palnej dwoje pracowników, trzeci z pracowników zdołał uciec i o zaistniałym zdarzeniu powiadomił policję.

Łupem sprawcy padła złota biżuteria o wartości 450 tys. złotych. W mieście trwała obława, a na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza z technikiem kryminalistycznym.

Właściciel firmy, do której należy kantor, ufundował 100 tys. zł nagrody za informacje o sprawcy napadu.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus. 960 nowych przypadków w woj. warmińsko-mazurskim

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (26.02) o 11539 nowych