Policjanci zatrzymali dilera narkotyków i jego klientów

Policjanci zatrzymali dilera narkotyków i jego klientów

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.plfot. policja.gov.pl

Kara nawet 10 lat pozbawienia wolności może grozić 21-letniemu mieszkańcowi Olsztyna, który jest podejrzany o handel narkotykami. Młody mężczyzna został zatrzymany przez policjantów zwalczających przestępczość narkotykową. Wraz z nim do policyjnego aresztu trafiły trzy inne osoby, które według ustaleń funkcjonariuszy zaopatrywały się u niego w środki odurzające. Policjanci znaleźli i zabezpieczyli w mieszkaniu 21-latka prawie kilogram marihuany i ponad 10 tyś. złotych gotówki.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie tylko w ubiegłym roku w toku wykonywanych czynności zapobiegli wprowadzeniu na rynek prawie 23 kg różnych narkotyków. Właśnie taka ilość tych zabronionych substancji została zabezpieczona przez kryminalnych.

W miniona środę do tej ilości dołożono prawie kolejny kilogram. Również tym razem sprawa wyszła dzięki operacyjnym ustaleniom funkcjonariuszy wchodzących w skład wydziału narkotykowego. Z ich wiedzy wynikało, że 21-letni mieszkaniec Osiedla Pojezierze najprawdopodobniej handluje narkotykami na terenie Olsztyna. Obserwacja jego miejsca zamieszkania pozwoliła wytypować osoby zaopatrujące się u niego w środki odurzające.

We wtorek (21.02) około godziny 18.00 policjanci zatrzymali trzy takie osoby w wieku od 21 do 28 lat. Wszyscy mieli przy sobie marihuanę o wadze od 1 do 18 gram. Cała trójka została osadzona w policyjnym areszcie. Po przesłuchaniu usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających.Grożą im kary 3 lat więzienia.

Dzień później (22.02)zatrzymany został diler, czyli 21-letni mieszkaniec Olsztyna. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci znaleźli plecak, a w nim prawie kilogram suszu i ponad 10 tyś. w gotówce pochodzące najprawdopodobniej z przestępczej działalności. Rzeczy zostały zabezpieczone, a młody mężczyzna decyzją sądu wczoraj został tymczasowo aresztowany.

Za posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz ich rozprowadzanie może grozić mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło, fot.: KMP Olsztyn (mp)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Policjanci zlikwidowali plantację i zabezpieczyli ponad 300 krzaków marihuany

Drobiazgowa praca operacyjna mrągowskich policjantów przyniosła efekty w