Policjanci zatrzymali 29-latka, który przewoził blisko 5 kg marihuany ukrytej w drzwiach pojazdu

Policjanci zatrzymali 29-latka, który przewoził blisko 5 kg marihuany ukrytej w drzwiach pojazdu

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.plfot. policja.gov.pl

Wspólna akcja piskich i olsztyńskich kryminalnych zaowocowała zatrzymaniem 29- latka podejrzanego o uczestniczenie w obrocie znaczną ilością narkotyków. W drzwiach jego pojazdu policjanci znaleźli osiem foliowych paczek zawierających łącznie blisko 5 kg marihuany o czarnorynkowej wartości około 160 000 złotych. 29-latek został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Piszu oraz KWP w Olsztynie przeprowadzili wspólną akcję pod kątem zwalczania przestępczości narkotykowej. Funkcjonariusze ustalili, że przez Pisz ma jechać pojazd, który przewozić ma znaczne ilości narkotyków.

Policjanci zatrzymali samochód do kontroli drogowej wczesnym rankiem w Piszu. Za kierownicą siedział 29-letni mieszkaniec Łodzi. Jego auto zostało zabezpieczone celem przeszukania. W czynnościach tych uczestniczył także przewodnik z psem służbowym do wykrywania narkotyków z Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Bemowie Piskim.

Ostatecznie w pojeździe policjanci znaleźli osiem foliowych opakowań, które były bardzo dokładnie ukryte w drzwiach pojazdu. Po sprawdzeniu okazało się, że jest w nich marihuana o łącznej wadze 4,9 kg. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to kwota około 160 000 złotych. Dodatkowo w łódzkim mieszkaniu 29-latka funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli jeszcze 7,5 grama konopi indyjskich oraz kilkanaście tabletek ekstazy.

Kierowca auta został zatrzymany. Usłyszał zarzut posiadania środków odurzających oraz wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków. Decyzją sądu 29-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.
Mężczyźnie grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności. Kryminalni nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Źródło: KWP Olsztyn (as/rj)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Remont linii kolejowej na odcinku Olsztyn – Gutkowo – Dobre Miasto

Zarząd województwa zdecydował o dofinansowaniu 189 mln zł