Policjanci zadbają o bezpieczeństwo podczas Kortowiady

Policjanci zadbają o bezpieczeństwo podczas Kortowiady

- Kategoria: Wiadomości
0

policja-55

Od 16 do 19 maja kilkadziesiąt tysięcy osób będzie się bawić podczas tegorocznej edycji Kortowiady. Policjanci apelują do kierowców i pieszych, aby podczas tego studenckiego święta nie zapominali o swoim bezpieczeństwie i zachowali w tych dniach szczególną ostrożność. Ważne jest również to, aby uczestnicy Kortowiady dokładnie pilnowali swoich rzeczy osobistych po to aby nie paść ofiarą złodzieja.

Coroczna impreza organizowana przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski cieszy się ogromną popularnością o czym świadczy frekwencja uczestników Kortowiady. W ubiegłym roku w juwenaliach udział wzięło ponad 50 tys uczestników. W tym roku organizatorzy spodziewają się podobnej liczby osób.

W związku z licznymi koncertami w miasteczku studenckim, na ulicach Olsztyna – szczególnie w okolicy Kortowa – ruch pieszy i samochodowy z pewnością będzie wzmożony. Dlatego policjanci apelują w szczególności do kierowców i pieszych o bezwzględne przestrzeganie przepisów ruchu drogowego jak również przepisów porządkowych.

Bardzo ważne jest stosowanie się do ograniczeń prędkości, które obowiązują w mieście, w szczególności na ul. Warszawskiej przebiegającej tuż przy studenckim miasteczku. Pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania w stosunku do wszystkich uczestników ruchu drogowego. W rejonie miasteczka studenckiego podczas trwania Kortowiady widocznych będzie więcej policyjnych patroli. Mundurowi nie będą pobłażać zachowaniom, które realnie stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa zarówno uczestników imprezy jak również mieszkańców naszego miasta.

Alkohol tylko dla pełnoletnich!

Funkcjonariusze swój apel kierują także do sprzedawców. Prośby młodych niepełnoletnich ludzi, którzy przyjdą kupić alkoholu, nigdy nie powinny być wysłuchane przez odpowiedzialnego sprzedawcę. Taka przysługa może zakończyć się zarzutami, a w następstwie karą pozbawienia wolności, grzywny, a w stosunku do właścicieli stoisk także utratą koncesji na sprzedaż alkoholu. Pamiętajmy, że robiąc tzw. przysługę w pomocy zakupu alkoholu nieletniemu, sami możemy narazić się na odpowiedzialność karną.

Zadbaj o swoje mienie !

Nieuwaga i beztroska jest jedną z okoliczności sprzyjających działaniu kieszonkowców. Portfele z dokumentami i pieniędzmi, telefony komórkowe i inne drobne wartościowe rzeczy giną najczęściej z niedomnkniętych lub pozostawionych bez kontroli torebek lub z tylnych kieszeni spodni.

Miejscem działania kieszonkowców są m.in. środki komunikacji publicznej, przystanki autobusowe, miejsca gdzie panuje tłok. Złodzieje wykorzystują naszą nieuwagę i łatwo jest im zniknąć w tłumie po dokonaniu kradzieży. Wybierając się na Kortowiadę zabierzcie ze sobą tylko te rzeczy, które będą Wam niezbędne w trakcie trwania imprezy.

Jak nie paść ofiarą złodzieja?

nie afiszujmy się dużą ilością gotówki lub drogim telefonem

pieniądze najlepiej trzymać przy sobie, ale nie całą kwotę w jednym miejscu

torebkę należy trzymać blisko ciała, najlepiej “pod pachą”

bądźmy wyczuleni na wszelkie poszturchiwania – być może właśnie w tym momencie jesteśmy okradani

Apelujemy o ostrożność i staranne zabezpieczenie posiadanego mienia podczas tegorocznej Kortowiady!

Jeśli zorientujemy się, że „zniknęły” nasze rzeczy w pierwszej kolejności udajmy się do Biura Rzeczy Znalezionych. Tam też przynośmy znalezione przez nas przedmioty, by ułatwić innym ich odzyskanie. Kiedy uznamy, że ktoś nas okradł zgłośmy ten fakt na Policji.

BIURO RZECZY ZNALEZIONYCH:

Biuro Rzeczy Znalezionych

Centrum Monitoringu

ul. Michała Oczapowskiego 6, pok. 1

10-719 Olsztyn

tel. (89) 523 47 00 – czynne całodobowo

Odbiór rzeczy – codziennie w godz. 7:00 – 19-00

e-mail: monitoring@uwm.edu.pl

Źródło: KMP Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Zmiana terminu prac drogowych na skrzyżowaniu Pstrowskiego/Dworcowa

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie informuje,