Policjanci zabezpieczyli kilkaset sztuk podrobionych zabawek, odzieży, galanterii skórzanej i perfum

Policjanci zabezpieczyli kilkaset sztuk podrobionych zabawek, odzieży, galanterii skórzanej i perfum

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.plfot. policja.gov.pl

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie oraz Komendy Powiatowej Policji w Iławie na terenie czterech sklepów zabezpieczyli towar o wartości blisko 100.000 złotych. Było to kilkaset sztuk podrobionych zabawek, odzieży, galanterii skórzanej, perfum różnych znanych światowych marek. Właścicielom sklepów za wprowadzenie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi znacznej wartości grożą kary do 5 lat więzienia.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie prowadząc czynności operacyjne ustalili, że na terenie kilku sklepów w Olsztynie oraz w Iławie oferowane są do sprzedaży towary, których jakość i niskie ceny mogą wskazywać, że naniesione na nie znaki towarowe znanych światowych producentów są nieautentyczne.

Najpierw 9 marca br. policjanci KWP w Olsztynie wspólnie z funkcjonariuszami z komendy w Iławie przeszukali pomieszczenia jednego ze sklepów w Iławie, w których miał się znajdować nielegalny towar. Kilka dni później funkcjonariusze wspierani tym razem przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przeszukali pomieszczenia trzech sklepów na terenie Olsztyna.

W sumie policjanci zabezpieczyli kilkaset sztuk zabawek, odzieży, galanterii skórzanej, perfum o wartości blisko 100.000 złotych. Podczas prowadzonych czynności obecny był przedstawiciel kancelarii prawnej w Warszawie reprezentującej pokrzywdzonych właścicieli znaków towarowych. To z jego udziałem przeprowadzono oględziny zabezpieczonego towaru, który posiadał skazy i miał naniesione znaki towarowe znanych światowych marek. Zabawki nie miały atestów. Niewykluczone, że ich skład i budowa mogłyby zagrażać zdrowiu dzieci.

Właściciele sklepów muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną. Za wprowadzanie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi znacznej wartości grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (in)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Nowa broń w walce z osobami kierującymi pod wpływem środków odurzających

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie zostali