Policjanci zabezpieczyli kilkaset sztuk podrobionych zabawek, odzieży, galanterii skórzanej i perfum

Policjanci zabezpieczyli kilkaset sztuk podrobionych zabawek, odzieży, galanterii skórzanej i perfum

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.plfot. policja.gov.pl

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie oraz Komendy Powiatowej Policji w Iławie na terenie czterech sklepów zabezpieczyli towar o wartości blisko 100.000 złotych. Było to kilkaset sztuk podrobionych zabawek, odzieży, galanterii skórzanej, perfum różnych znanych światowych marek. Właścicielom sklepów za wprowadzenie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi znacznej wartości grożą kary do 5 lat więzienia.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie prowadząc czynności operacyjne ustalili, że na terenie kilku sklepów w Olsztynie oraz w Iławie oferowane są do sprzedaży towary, których jakość i niskie ceny mogą wskazywać, że naniesione na nie znaki towarowe znanych światowych producentów są nieautentyczne.

Najpierw 9 marca br. policjanci KWP w Olsztynie wspólnie z funkcjonariuszami z komendy w Iławie przeszukali pomieszczenia jednego ze sklepów w Iławie, w których miał się znajdować nielegalny towar. Kilka dni później funkcjonariusze wspierani tym razem przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przeszukali pomieszczenia trzech sklepów na terenie Olsztyna.

W sumie policjanci zabezpieczyli kilkaset sztuk zabawek, odzieży, galanterii skórzanej, perfum o wartości blisko 100.000 złotych. Podczas prowadzonych czynności obecny był przedstawiciel kancelarii prawnej w Warszawie reprezentującej pokrzywdzonych właścicieli znaków towarowych. To z jego udziałem przeprowadzono oględziny zabezpieczonego towaru, który posiadał skazy i miał naniesione znaki towarowe znanych światowych marek. Zabawki nie miały atestów. Niewykluczone, że ich skład i budowa mogłyby zagrażać zdrowiu dzieci.

Właściciele sklepów muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną. Za wprowadzanie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi znacznej wartości grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (in)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Policja ustaliła tożsamość mężczyzny wyłowionego z Jeziora Długiego

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie ustalili