Policjanci zabezpieczyli blisko 300 krzaków konopi i 12 kg suszu. Zatrzymano 6 osób

Policjanci zabezpieczyli blisko 300 krzaków konopi i 12 kg suszu. Zatrzymano 6 osób

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.plfot. policja.gov.pl

Nowomiejscy policjanci przeprowadzili na terenie miasta kontrolę drogową, w trakcie której znaleźli u kierowcy i pasażera auta marihuanę. Zatrzymanie tych dwojga i zarzuty im przedstawione, to dopiero początek tej historii. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze zatrzymali kolejne osoby pod zarzutami posiadania i udzielania narkotyków oraz zlikwidowali plantację konopi na terenie jednej z prywatnych posesji. Kryminalni zabezpieczyli tam blisko 300 krzewów, 12 kg suszu oraz specjalistyczny sprzęt.

Kilka dni temu nowomiejscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód, a w nim dwie osoby, które jak się okazało miały przy sobie marihuanę. Dalsze czynności prowadzone w tej sprawie pozwoliły na zatrzymanie kolejnych podejrzanych o przestępstwa narkotykowe.

W efekcie realizowanych czynności procesowych policjanci zlikwidowali też plantację konopi, która znajdowała się na terenie jednej z posesji w powiecie iławskim. Kryminalni znaleźli i zabezpieczyli tam blisko 300 krzewów w różnych fazach wzrostu, specjalistyczny sprzęt służący do uprawy oraz 12 kilogramów suszu.

W sprawie tej zarzuty usłyszało 6 osób. Są to mieszkańcy powiatu iławskiego i nowomiejskiego w wieku od 23 do 38 lat.

Wobec jednego z nich, 38-letniego mieszkańca gminy Iława, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Kolejnych czworo zatrzymanych zgodnie z postanowieniem prokuratora zostało poddanych policyjnemu dozorowi.

Sprawcy za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, za wprowadzenie takich środków do obrotu do 8 lat pozbawienia wolności, za udzielanie ich innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej do 10 lat. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, kto wytwarza znaczne ilości takich środków podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Źródło: KWP Olsztyn (lm/in)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

W jeziorze Ukiel utonął mężczyzna. Wcześniej spożywał alkohol

Przedwczoraj w nocy, w jeziorze, utonął mężczyzna. Policja