Policjanci zabezpieczyli blisko 100 sadzonek konopi indyjskich i ponad 90 porcji marihuany

Policjanci zabezpieczyli blisko 100 sadzonek konopi indyjskich i ponad 90 porcji marihuany

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.plfot. policja.gov.pl

Kryminalni z Pisza w jednym z mieszkań na terenie miasta zabezpieczyli blisko 100 sadzonek marihuany. Uprawa mogła dostarczyć na rynek niemal 4000 porcji narkotyku. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli osprzęt do porcjowania, woreczek strunowy z amfetaminą oraz 93 porcje handlowe marihuany. Zatrzymali w tej sprawie 33-letniego mieszkańca Pisza. Mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Piscy kryminalni ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie miasta, pewien mężczyzna może posiadać znaczne ilości narkotyków oraz nielegalną uprawę marihuany. Funkcjonariusze nie mylili się. W mieszkaniu 33-latka podczas przeszukania zabezpieczyli 99 sadzonek konopi indyjskich. Roślinki hodowane były w sypialni na oknie. Po ich zebraniu i wysuszeniu mogły dostarczyć na rynek blisko 4000 porcji handlowych narkotyku, co zgodnie z przepisami stanowi znaczną ilość środków odurzających.

W kosmetyczce mężczyzny kryminalni znaleźli woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Wstępne badanie testerem wykazało, że jest to amfetamina. W szafce ujawnili młynek do rozdrabniania suszu oraz wagę elektroniczną. Sprawdzając dokładnie mieszkanie zajrzeli także na balkon. Tam w pojemniku po suplementach znaleźli susz roślinny w ilości ponad 46 gramów, co dało 93 porcje handlowe, co także stanowi znaczną ilość środków odurzających. Wszystkie te akcesoria oraz susz kryminalni zabezpieczyli.

Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Podejrzany jest o wytwarzanie znacznej ilości środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Zarzucany 33-latkowi czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata, zaś górna granica to 15 lat.

Źródło: KWP Olsztyn (asz/tm)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

W jeziorze Ukiel utonął mężczyzna. Wcześniej spożywał alkohol

Przedwczoraj w nocy, w jeziorze, utonął mężczyzna. Policja