Policjanci zabezpieczyli 24 krzaki konopi indyjskich

Policjanci zabezpieczyli 24 krzaki konopi indyjskich

- Kategoria: Na sygnale
1

fot. policja.gov.plfot. policja.gov.pl

Piscy kryminalni zabezpieczyli kolejną plantację marihuany. Tym razem 15 krzaków konopi indyjskich zabezpieczyli w mieszkaniu 23-latka, u którego znajdował się także susz roślinny. Natomiast policjanci z Rucianego – Nidy podczas kontroli drogowej, zabezpieczyli w pojeździe 5 dorodnych krzaków marihuany. Kolejne 4 sztuki znajdowały się w mieszkaniu kierującego. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Grozi im kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Piscy kryminalni ustalili, że 23-letni mieszkaniec gminy Orzysz może posiadać w swoim mieszkaniu konopie indyjskie. W piątek (31 maja br.) postanowili to sprawdzić. Jadąc tam zauważyli pojazd marki VW Lupo, którym jeździ mężczyzna podejrzany o posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze zatrzymali auto do kontroli drogowej. Na widok policjantów kierowca wyrzucił jakieś zawiniątko w pobliskie trawy, jednak to nie uszło uwadze kryminalnych.

W trakcie legitymowania kierującego okazało się, że jest to właśnie ten 23-letni mieszkaniec gminy Orzysz, którym zainteresowani są śledczy. W schowku pojazdu którym jechał, kryminalni znaleźli słoik, a w nim susz roślinny. Mężczyzna odnalazł w trawie także zawiniątko, które chwilę wcześniej wyrzucił. W nim także była marihuana.

Wykonując dalsze czynności, śledczy wraz z 23-latkiem pojechali do jego miejsca zamieszkania. W pokoju na parapecie zauważyli doniczki w których rosły konopie indyjskie. Było ich 11 sztuk. Na posesji za stodołą policjanci zauważyli kolejne 4 rośliny marihuany. Łącznie śledczy zabezpieczyli 15 sztuk roślin konopi indyjskich.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do czasu wyjaśnienia wszelkich okoliczności tej sprawy.

Natomiast kilka minut później tego samego dnia policjanci z Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Opel.

Za kierownicą opla siedział 27 – letni mieszkaniec miasta, a w jego samochodzie czuć było wyraźnie marihuaną. Za fotelem kierowcy policjanci zauważyli 5 dorodnych krzaków marihuany. Kolejne 4 sztuki znaleźli i zabezpieczyli w mieszkaniu 27-latka. Mężczyzna ten także trafił do policyjnego aresztu. Obu zatrzymanym grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (asz/kw)

1 Komentarz

  1. XXI wiek.W sklepie można kupić wódke,papierosy i np. cukier.
    Za marichuane jest wyrok.Nieprawdopodobne.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Internetowy oszust usłyszał zarzuty

Do sądu w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko