Policjanci wyjaśnili okoliczności dwóch kradzieży z włamaniem na terenie Olsztyna. 31-latek usłyszał zarzuty

Policjanci wyjaśnili okoliczności dwóch kradzieży z włamaniem na terenie Olsztyna. 31-latek usłyszał zarzuty

- Kategoria: Na sygnale
0

policja-55

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 31-latka podejrzanego o kradzieże z włamaniem na terenie Olsztyna. Mężczyzna wykorzystując nieobecność lokatorów miał włamywać się do pomieszczeń, z których zabierał wartościowe przedmioty. Ponadto okazało się, że 31-latek był również poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

Olsztyńscy policjanci wyjaśnili okoliczności dwóch kradzieży z włamaniem, do których doszło w październiku 2019 roku oraz na przełomie stycznia i lutego 2020 roku na terenie Olsztyna. Łupem sprawcy padły metalowe przedmioty, sprzęt elektroniczny i gotówka. Wartość strat oszacowano na blisko 3 tysiące złotych.

Nad ustaleniem okoliczności zdarzeń pracowali funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili, że obu kradzieży mógł dokonać ten sam mężczyzna. W sprawie zatrzymano 31-latka z Olsztyna, który okazał się również poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie w sprawie odbycia 20 dni aresztu za niezapłacone grzywny.

Analiza zgromadzonego materiału dowodowego pozwoliła na przedstawienie dwóch zarzutów kradzieży z włamaniem 31-latkowi. Mężczyzna częściowo przyznał się do zarzucanych mu czynów. Według śledczych w obu przypadkach mechanizm przestępczy był taki sam – mężczyzna miał wykorzystywać nieobecność swoich współlokatorów, włamywać się do sąsiednich pokoi i zabierać z nich wartościowe rzeczy. Olsztynianin przyznał funkcjonariuszom, że część skradzionych rzeczy sprzedał w punkcie skupu złomu.

31-latek trafił już do aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (aj/rj)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Pobił 55-latka, wrzucił go do bagażnika, a następnie utopił w stawie. Usłyszał zarzut zabójstwa

Policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy Biała Piska podejrzanego