Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch tragicznych pożarów

Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch tragicznych pożarów

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.plfot. policja.gov.pl

Policjanci pod nadzorem prokuratorów wyjaśniają przyczyny pożarów do jakich doszło na terenie Mrągowa oraz w Pręgowie w pow. kętrzyńskim. W obydwu zdarzeniach śmierć poniosły osoby, których dane ustalają funkcjonariusze.

Mrągowo

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 23.30. Oficer dyżurny mrągowskiej policji otrzymał zgłoszenie o pożarze w mieszkaniu budynku wielorodzinnym przy ulicy Mrongowiusza w Mrągowie. Pod wskazany adres pojechali policjanci. Na miejscu pracowali już funkcjonariusze miejscowej Straży Pożarnej, którzy podczas prowadzonej akcji gaśniczej w środku mieszkania ujawnili ludzkie ciało. Z budynku ewakuowano 10 osób, które po zakończonych czynnościach powróciły do miejsca zamieszkania.
Na miejscu policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny, zabezpieczali ślady oraz przesłuchali świadków zdarzenia. Przyczynę zgonu mężczyzny oraz okoliczności pożaru wyjaśni prowadzone postępowanie.

Kętrzyn

Dzisiaj (15.05.20) kilka minut po godz. 04.00 oficer dyżurny kętrzyńskiej policji został telefonicznie poinformowany o pożarze budynku jednorodzinnego do którego doszło w miejscowości Pręgowo. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdzie zastali gaszących pożar strażaków. Dom całkowicie objęty był ogniem. W budynku zamieszkiwał 69-letni mężczyzna, który opuścił budynek samodzielnie. Ze względu na inne dolegliwości, niezwiązane z pożarem mężczyzna został przewieziony do szpitala. Po zakończonej akcji w jednym z pomieszczeń spalonego budynku funkcjonariusze odnaleźli zwęglone ciało. Trwa ustalanie tożsamości ofiary.
Policyjna grupa zdarzeniowa przeprowadziła oględziny oraz przesłuchała świadków. Teraz policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Powołany biegły z zakresu pożarnictwa wypowie się, co było bezpośrednią przyczyną pożaru.

Źróło: KWP Olsztyn: (dk/ab/rj)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

236 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 4 nowe zachorowania w regionie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś rano (26.05) o 236