Policjanci rozmawiali z seniorami o ich bezpieczeństwie

Policjanci rozmawiali z seniorami o ich bezpieczeństwie

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. KMP Olsztynfot. KMP Olsztyn

Policjantka z Wydziału Prewencji spotkała się z podopiecznymi Dziennego Domu Pomocy społecznej przy ul. Piłsudskiego w Olsztynie, by przybliżyć zagadnienia związane z przestępczością, której ofiarami padają osoby starsze i zapoznać ze sposobami reagowania i kontaktowania się ze służbami pomocowymi.

Policjantka z olsztyńskiego Wydziału Prewencji poprowadziła spotkanie w ramach zainicjowanych przez Komendę Miejską Policji w Olsztynie działań edukacyjno – profilaktycznych „Bezpieczny Senior”. Realizowane są one w ramach Miejskiego Programu Zapobiegania Przestępczości oraz Ochrony Bezpieczeństwa Obywateli i Porządku Publicznego – „Bezpieczny Olsztyn”.

Omówiła metody działania sprawców dokonujących oszustw m.in. na „policjanta”, „na wnuczka” lub innego członka rodziny, a także przestrzegła przed zagrożeniami związanymi z przestępczością, której ofiarą mogą stać się osoby starsze. Seniorzy dowiedzieli się, jak nie stać się ofiarą kradzieży kieszonkowych, jak zadbać o bezpieczeństwo w środkach transportu i placówkach handlowych i jak zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem. Policjantka zapoznała seniorów ze sposobami reagowania i kontaktowania się ze służbami pomocowymi.

Celem działań edukacyjno – profilaktycznych „Bezpieczny Senior” jest nauka bezpiecznych zachowań i umiejętności radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych, przeciwdziałanie zjawiskom patologii, a szczególnie zmniejszenie liczby ofiar przestępstw wśród olsztyńskich seniorów, jak również aktywizacja ludzi w wieku emerytalnym poprzez spotkania interdyscyplinarne, promujące bezpieczeństwo osób starszych oraz działania długofalowe, ukierunkowane i dostosowane do grupy odbiorców.

Źródło: KMP Olsztyn (md)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus: 33 nowe zachorowania w woj. warmińsko-mazurskim. To kolejny rekord

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (12.08) o 715 nowych