Policjanci podsumowali tegoroczne działania „Znicz”. Na drogach regionu było bezpiecznie

Policjanci podsumowali tegoroczne działania „Znicz”. Na drogach regionu było bezpiecznie

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Policjanci odnotowali mniej wypadków drogowych, mniej rannych oraz nietrzeźwych kierujących niż rok temu. Co ważne – nikt w tych dniach nie zginął, a 1 listopada był dniem bez wypadku.

Od piątku (30 października) do poniedziałku (2 listopada) na głównych trasach województwa, drogach dojazdowych do miast, w okolicach wszystkich cmentarzy policjanci drogówki wspomagani przez innych funkcjonariuszy dbali o bezpieczeństwo użytkowników dróg. Funkcjonariusze pomagali wszystkim bezpiecznie spędzić ten szczególny czas. Kierowali ruchem, rozładowywali tworzące się zatory drogowe, pomagali, informowali, dbali o to, by na drogach naszego województwa było bezpiecznie.

I tak faktycznie było. Policjanci podsumowali tegoroczne działania. Z ich analiz wynika, że na drogach Warmii i Mazur było bezpieczniej niż rok temu. Podczas świątecznego weekendu doszło do 9 wypadków, w wyniku których 11 osób zostało rannych. Co ważne, nikt w tych dniach nie zginął. Wart podkreślenia jest też fakt, że 1 listopada w naszym regionie nie doszło do żadnego wypadku. Porównując ten sam okres z ubiegłorocznym odnotowaliśmy także mniejszą liczbę nietrzeźwych kierujących.

Piątek – coraz większy ruch na drogach województwa

Po południu rozpoczęły się policyjne działania „Znicz 2015”. Na drogach województwa ruch narastał z godziny na godzinę. Mimo większego niż zazwyczaj natężenia ruchu było bezpiecznie. Policjanci odnotowali 3 wypadki drogowe, w których 3 osoby zostały ranne, nikt nie zginął. Funkcjonariusze wzywani byli do 34 kolizji. Na drogach regionu ujawniono 5 nietrzeźwych kierujących pojazdami.

W Działdowie na ulicy Olsztyńskiej 23-latek kierujący vw passatem dojeżdżając do ronda nie zachował należytej ostrożności i uderzył w tył poprzedzającego go peugeota. 44-letnia pasażerka peugeota z bólem głowy została przewieziona do szpitala.

W Nowej Wsi Wielkiej w gminie Lidzbark Warm. kierująca nissanem almerą z nieznanych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu , a następnie uderzyła w drzewo. 32-latka z urazem kręgosłupa i głowy trafiła do szpitala.

Sobota – kolejny spokojny dzień

Sobota na drogach naszego województwa także upłynęła spokojnie. Ruch odbywał się płynnie. Odnotowano 6 wypadków drogowych, w których 8 osób zostało rannych. Policjanci wzywani byli na miejsce 51 kolizji drogowych. Wyeliminowali także 8 nietrzeźwych kierujących.

W miejscowości Leśniewo w powiecie kętrzyńskim kierująca mitsubishi straciła panowanie nad autem i wpadła do przydrożnego rowu. 21-latka z urazem głowy trafiła do szpitala. Była trzeźwa.

Swoją podróż w przydrożnym rowie zakończyła także 38-latka kierująca vw golfem. Kobieta na trasie Linowo – Dźwierzuty nie dostosowała prędkości do warunków drogowych i na łuku drogi wpadła w poślizg. Jej dwie pasażerki trafiły do szpitala. Kierująca była trzeźwa.

Po godzinie 20.00 na ulicy Mrongowiusza w Mrągowie doszło do wypadku drogowego, w którym uczestniczyła piesza. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, 20-letni kierowca mercedesa na łuku drogi w prawo stracił panowanie nad autem. Po czym zjechał na chodnik po prawej stronie jezdni i potrącił prawidłowo idącą chodnikiem kobietę. 59-latka ze złamaniami nogi i ręki została przewieziona do mrągowskiego szpitala.

Jak ustalili policjanci, zarówno kierowca samochodu, jak i piesza byli trzeźwi.

Tego wieczora policjanci zatrzymali 20-letniemu kierowcy prawo jazdy, które miał od 2 lat.

O dużym szczęściu mogą mówić uczestnicy zdarzenia drogowego, które miało miejsce około godziny 22.50 na skrzyżowaniu ulic Nowowiejskiej i Teatralnej w Elblągu. 54-letni pasażer taksówki chwilę wcześniej wsiadając do niej miał zamiar bezpiecznie dojechać do celu. Niedługo później wychodził z przewróconego vw sharana. Na wspomnianym skrzyżowaniu z taksówką zderzył się 26-letni kierowca vw golfa. Mężczyzna jechał ul. Nowowiejską w kierunku Teatralnej i nie ustąpił pierwszeństwa taksówce jadącej ul. 12-Lutego. W wyniku zderzenia vw sharan przewrócił się. Uczestnicy zdarzenia mieli zapięte pasy bezpieczeństwa i to uchroniło ich od poważnych obrażeń. 54-letni pasażer taksówki doznał ogólnych potłuczeń a kierujący taksówką 56-latek potłuczeń i skaleczenia dłoni. Policjanci zbadali kierujących alkotestem – obaj byli trzeźwi.

Niedziela – dniem bez wypadku

Setki policjantów na bieżąco monitorowało, co działo się na drogach naszego województwa. W rejonach cmentarzy i wszędzie tam, gdzie była taka potrzeba funkcjonariusze drogówki ręcznie kierowali ruchem.

Co ważne, tego dnia na drogach regionu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci odnotowali 41 kolizji, zatrzymali 8 nietrzeźwych kierujących.

Źródło: KWP Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Policjanci interweniowali wobec osób lekceważących ograniczenia i kwarantannę

Kolejne osoby przekonały się o tym, że policjanci