Policjanci podsumowali majowy weekend

Policjanci podsumowali majowy weekend

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. policja.gov.plfot. policja.gov.pl

Od soboty (28 kwietnia 2018 r.) do niedzieli (6 maja 2018 r.) nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało blisko 800 policjantów. W tym czasie doszło do 66 zdarzeń drogowych. Mundurowi skontrolowali 753 pojazdy, ujawniając przy tym 11 kierowców, którzy odważyli się wsiąść za kierownicę po alkoholu.

Wyjątkowo długi, bo dla niektórych trwający aż 9 dni majowy weekend za nami. Jak co roku policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie prowadzili działania „majowy weekend”. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało 786 policjantów. Skontrolowali oni blisko 760 pojazdów. Mundurowi, za naruszenia przepisów ruchu drogowego nałożyli 375 mandaty karne, w tym 80 mandatów za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Podczas każdej kontroli drogowej policjanci zwracali szczególną uwagę na to, czy pasażerowie korzystali z pasów bezpieczeństwa a dzieci przewożone były w odpowiednich fotelikach ochronnych. Ważnym elementem każdej kontroli drogowej, było również zwrócenie uwagi na sposób przewożenia i zabezpieczenia bagaży podróżnych. Mundurowi sprawdzali również trzeźwość kierowców. Dzięki badaniom alkomatem, policjantom udało się wyeliminować z ruchu drogowego 11 amatorów jazdy na „podwójnym gazie”.

W czasie trwania policyjnej akcji „majowy weekend” na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego doszło do 66 zdarzeń drogowych. W większości przypadków były to niegroźne kolizje. Biorąc pod uwagę fakt, że tegoroczny „majowy weekend” był naprawdę długi można powiedzieć że praca olsztyńskich policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej przyniosła wymierny efekt w postaci braku poważnych zdarzeń w ruchu drogowym. Oczywiście, ten wynik nie byłby do osiągnięcia gdyby nie fakt, że kierowcy na terenie naszego miasta i powiatu starali się jeździć zgodnie z przepisami.

Źródło: KMP Olsztyn (rp)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem, możliwe burze

Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Białymstoku wydało dla