Policjanci ostrzegają przed kieszonkowcami

Policjanci ostrzegają przed kieszonkowcami

- Kategoria: Na sygnale
0

kieszen-telefon

Złodzieje kieszonkowi wykorzystują naszą nieuwagę i pośpiech. Coraz częściej ich łupem padają telefony komórkowe trzymane w tylnych kieszeniach spodni. Wystarczy chwila nieuwagi i możemy paść ofiarą przestępstwa. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, aby cenne dla nas przedmioty przechowywać w bezpiecznym miejscu.

Do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wpływają zawiadomienia o kradzieżach kieszonkowych dokonywanych na terenie miasta. Tego typu przestępstwa to niewątpliwie problem dzisiejszych czasów. Łupem złodziei padają najczęściej portfele i telefony komórkowe. Sposobów działania sprawców jest wiele, niektóre z nich są bardzo pomysłowe. Nie oznacza to jednak, że nie możemy uchronić się przed kradzieżą.

Poniżej przedstawiamy kilka prostych porad, jak poprawić swoje bezpieczeństwo i nie paść ofiarą kieszonkowców.

Nigdy nie noś cennych przedmiotów w tylnej kieszeni spodni. Dzisiejsze modele telefonów komórkowych mają duże rozmiary i wystają z kieszeni zachęcając tym samym kieszonkowców do kradzieży i ułatwiając im „pracę”- sprawca może w łatwy sposób chwycić przedmiot i delikatnie wysunąć go ze ubrania nie wzbudzając podejrzeń ofiary.

Torby i torebki zawsze trzymaj przy sobie. Pamiętaj o ich zamknięciu! W miejscach o dużym natężeniu ruchu (np. centra handlowe, komunikacja miejska) trzymaj je z przodu, zapięciem „do siebie”.

Unikaj pokazywania telefonu innym i chwalenia się jego funkcjami w miejscach publicznych.

Nigdy nie zostawiaj cennych przedmiotów (telefonu komórkowego, portfela, torebki) bez nadzoru w miejscach widocznych, np. w samochodzie, na stoliku w restauracji, przy ladzie sklepu,

Klucze do mieszkania noś w innym miejscu niż dokumenty zawierające Twój adres.

Jeśli zauważysz moment kradzieży lub bardzo podejrzanie zachowującą się osobę głośno reaguj i powiadom Policję, starając się jednocześnie zapamiętać jak najwięcej szczegółów.

Pamiętaj!

Dla kieszonkowca kradzieże to sposób zarabiania na życie. Tak jak w każdym zawodzie złodziej szkoli się i doskonali swoje „umiejętności”.

Bądź ostrożny i przestrzegaj powyższych zasad. Masz wpływ na swoje bezpieczeństwo!

Źródło: KMP Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

VII Olsztyński Zlot Miłośników Pojazdów PRL

Stowarzyszenie „Trabi Ekipa Warmia i Mazury” zaprasza na