Policjanci odzyskali konie skradzione na terenie Niemiec

Policjanci odzyskali konie skradzione na terenie Niemiec

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.plfot. policja.gov.pl

W nocy z 12 na 13 kwietnia br. na terenie Niemiec doszło do kradzieży 2 koni wartych ponad 1000 Euro. Informacja o tym trafiła m.in. do polskich policjantów. W trakcie prowadzonych w tej sprawie czynności okazało się, że zwierzęta mogą być przechowywane w jednym z gospodarstw na terenie gminy Purda w powiecie olsztyńskim.

Już po dwóch dniach od zdarzenia (15.04.2019) policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie potwierdzili, że w ustalonej lokalizacji znajdują się konie odpowiadające wyglądem tym skradzionym na terenie Niemiec. Kryminalni przy pomocy wezwanego weterynarza zabezpieczyli zwierzęta do czasu przyjazdu ich prawowitych właścicieli.

Przeprowadzone oględziny oraz kontrola dokumentacji potwierdziły, że ich właścicielami są obywatele Niemiec. Konie wróciły do niemieckiego gospodarstwa, a policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w toku prowadzonego dochodzenia ustalają w jakich okolicznościach zwierzęta znalazły się na terenie podolsztyńskiego gospodarstwa i kto odpowiada za ich kradzież. Przestępstwo kradzieży jest zagrożone karą 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Rusza wypożyczalnia sprzętu pływającego w CRS Ukiel

Kajak, rower wodny, łódka, a nawet deska SUP.